Witamy w strefie inwestora

Projektowanie basenów – Strefa Inwestora

Poznajmy się bliżej!
Prywatny basen nie musi pozostawać w strefie marzeń. Na taki mały luksus może pozwolić sobie coraz więcej osób. Basen przydomowy zapewnia wypoczynek i relaks domowników, a ponadto podkreśla styl i charakter domu. Baseny hotelowe są obecnie standardem, spotykanym w wielu centrach SPA&Wellness, ośrodkach wczasowych oraz rehabilitacyjnych, sanatoriach.
W zakresie naszej działalności mieści się zarówno projektowanie, jak i budowa basenu . Priorytetem jest dla nas dostarczenie kompleksowych rozwiązań zapewniających maksymalny komfort i bezpieczeństwo oraz łatwą obsługę inwestycji.

Poznaj nasze Top 10 produktów!

Zakres naszego doradztwa technicznego i projektowego obejmuje:

  • pływalnie i aquaparki publiczne
  • baseny przydomowe
  • baseny hotelowe
  • hydroterapię (publiczne i prywatne wanny SPA)
  • uzdatnianie wody basenowej
  • instalacje rurowe z PVC
LAT DOŚWIADCZENIA
KRAJÓW
PRACOWNIKÓW
PRODUKTÓW

Mamy do zaoferowania Państwu następujące technologie basenów prywatnych:

Folia/Mozaika

W naszej ofercie znajdują się:
– mozaika szklana
– mozaika szklana – seria PRISMA, zawierająca płytki o niespotykanych dotąd kolorach i wykonaniu
– mozaika szklana – seria FLASH z opcją nadruku zdjęć

A także:

– folie wykładzinowe z PVC o grubości 0,75 mm
– folie wykładzinowe, zbrojone z PVC o grubości 1,5 mm
– akcesoria do folii wykładzinowych z PVC
– materiały do wykładania niecek basenowych

Więcej informacji znajdziecie Państwo w katalogu MATERIAŁY DO WYKŁADANIA NIECEK BASENOWYCH

Interaktywne atrakcje wodne

W pełni zautomatyzowane rozwiązania łączą w sobie różnorodne, naturalne ruchy wody, zapewniając jednocześnie bezpieczne środowisko rekreacyjne, które nie wymaga nadzoru ratownika. Parki miejskie, ośrodki sportów wodnych, hotele i ośrodki wypoczynkowe to idealne miejsca dla naszych atrakcji wodnych – wszystkie wykonywane są ręcznie.

Wodne place zabaw strefa mokra – bardzo popularna forma zagospodarowania terenów rekreacyjnych w mieście. Brak standardowej niecki basenowej, tematyczne zestawienie atrakcji, bogata kolorystyka, dowolna konfiguracja, nieograniczona przestrzeń. Opcja ręcznych pompek wodnych oraz ruchomych elementów daje możliwość interaktywnej zabawy z wodą dla dzieci.

Statek piracki – najbardziej popularny wśród użytkowników aquaparków. Standardowe modele z możliwością wykonania pod wymiar, możliwość dodatkowego wyposażenia (armatki wodne, zjeżdżalnie, siatka wspinaczkowa, wiadro przelewowe).

Wodne place zabaw w formie brodzika – dedykowane jako baseny zewnętrzne przy aquaparkach, mosir-ach, hotelach i pensjonatach.

JAKOŚĆ:
– laminat wysokiej jakości
– żelkot odporny na promieniowanie UV

SZEROKA OFERTA I KOLORYSTYKA:
– kilkaset pozycji
– żywa i trwała kolorystyka

UNIWERSALNOŚĆ:
– basen zewnętrzny i wewnętrzny
– baseny istniejące i projektowane
– dowolna konfiguracja
– projekty tematyczne (np. wyspa piratów)

JAKIE KORZYŚCI PRZYNOSZĄ NASZE ATRAKCJE?
– konkurencyjność obiektu
– basen przyjazny dziecku
– basen atrakcyjny dla dziecka
– dłuższy czas pobytu
– pobyty familijne
– wzrost zyskowności obiektu

Niecki - rodzaje

SKYPOOL – nowoczesny system basenów z paleni stalowych z wyłożeniem foliowym. Publiczne baseny Skypool to rozwiązanie firmy Fluidra będące alternatywą dla basenów żelbetowych. Pozwala na wykonanie basenu o każdych wymiarach w znacznie skróconym czasie. Basen w tej technologii jest kotwiony do podłoża (betonowa płyta) za pomocą specjalnych kotew chemicznych, a dystrybucja wody uzdatnionej odbywa się z dysz dennych umiejscowionych normatywnie na całej powierzchni dna.
System uzyskał aprobatę FINA i PZP. W oparciu o baseny Skypool zorganizowano wiele światowych imprez w pływaniu.

INOXPOOL – to baseny ze stali nierdzewnej produkowane przez holding Fluidra, które odznaczają się wysoką jakością wykonania i niepowtarzalnym designem. Baseny wykonane ze stali nierdzewnej AISI- 316 L gwarantują wieloletnie użytkowanie i niespotykaną szczelność niecki nawet w miejscach spawów. Materiał z jakiego wykonane są baseny InoxPool gwarantuje możliwość zaprojektowania praktycznie dowolnego kształtu basenu prywatnego i publicznego.

Niecki basenowe panelowe, system Tuddler Pool – dowolna konfiguracja kształtu niecki z gotowych paneli zawierających rynnę przelewową, dno niecki wykonane z antypoślizgowego laminatu, żywa kolorystyka , dowolna konfiguracja atrakcji. Idealna forma zagospodarowania parków i miejskich stref rekreacji oraz wolnej przestrzeni przybasenia w obiektach istniejących.

Oświetlenie i atrakcje wodne

W naszym KATALOGU znajdziecie Państwo następujące rodzaje oświetlenia:
– diodowe LED (+ akcesoria)
– do basenów płytkowanych
– do basenów foliowany i prefabrykowanych

A także:
– żarówki i przesłony
– transformatory
– puszki połączeniowe
– oświetlenie światłowodowe i akcesoria

Wśród atrakcji wodnych znajdują się między innymi:
– kurtyny wodne
– armatki wodne
– grzybki i jeżyki wodne
– kaskada ścienna
– wiele innych

Ozonowanie

Urządzenie UVAZONE 300 – 1500 oferuje unikatowy proces zaawansowanego uzdatniania wody basenowej w basenach publicznych. W urządzeniu połączono dwa najbardziej efektywne sposoby usuwania zanieczyszczeń – ozonowanie i naświetlanie promieniami UV. Połączenie to czyni urządzenie UVAZONE najbardziej zaawansowanym systemem uzdatniania wody dostępnym na rynku.

ZASTOSOWANIE : Dezynfekcja wody basenowej

CHARAKTERYSTYKA: Zaawansowany system utleniania zanieczyszczeń organicznych łączący w sobie zalety ozonowania i uzdatniania lampą UV. Całość technologii w jednej zwartej, kompaktowej obudowie.

Więcej TUTAJ.

Ruchoma przegroda

Nasz holding opracował system umożliwiający podział jednego basenu na dwie strefy, które można wykorzystywać do różnych celów. System ruchomej przegrody pozwala wykorzystać powierzchnię basenu na wiele sposobów, co zapewnia użytkownikowi większą dochodowość obiektu przy redukcji kosztów instalacji.

System ruchomej przegrody AstralPool może być łatwo zaadaptowany do basenu nowego jak również już istniejącego. Zalecany jest dla basenów o wymiarach olimpijskich 50 × 25 o różnych głębokościach.

Przegroda wykonana jest z profili z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI-304 lub AISI-316, które obłożone są ażurowymi panelami z polipropylenu w kolorze białym. Dzięki takiej konstrukcji uzyskuje się odpowiednią sztywność (potwierdzoną certyfikowanymi badaniami) oraz znikome opory podczas przesuwania w wodzie. Zaburzenie cyrkulacji wody w basenie poprzez wprowadzenie przegrody jest w takiej sytuacji minimalne, co daje nam przewagę nad konkurencją.

Przesuwanie przegrody może odbywać w sposób ręczny lub automatyczny.

Przesuwanie automatyczne realizowane jest poprzez silniki elektryczne niskonapięciowe, zasilane z całkowicie bezpiecznych, bezobsługowych akumulatorów żelowych. Silniki napędzają koła przesuwające urządzenie po specjalnych szynach, gwarantujących bezpieczne przesuwanie pomostu wzdłuż basenu. Do obsługi wystarczy 1 osoba, która ma do dyspozycji 2 pulpity umieszczone na pomoście lub pilot zdalnego sterowania. Pojemność akumulatorów wystarczy na wykonanie 6 pełnych cykli bez konieczności ładowania.
Przesuwanie ręczne realizowane jest za pomocą mechanizmu przekazującego ruch z koła zamachowego na kółka napędowe nie wymagające od operatora użycia zbyt wielkiej siły.

Pomost wykonany jest zgodnie z norma basenowa 13451-11.

 

Ruchome dno

Nasze ruchome dno jest idealnym rozwiązaniem w przypadku kiedy w basenie istnieje konieczność zmiany, głębokości całego basenu lub jego części. System idealnie nadaje się do zastosowania w basenach z przegrodą.

System pracuje z użyciem podwójnego mechanizmu nożycowego, z których każdy ma swój oddzielny podwodny napęd 24 V DC. W każdej jednostce napędowej zamontowane są czujniki, zapewniające właściwe wypoziomowanie podłogi w każdym momencie. Funkcja ta, jest dodatkowo zabezpieczona sterowaniem PLC.

Basen jest wypłycany poziomo lub na życzenia użytkownika może posiadać funkcje spadku dna. Napęd posiada specjalne zabezpieczenia przed niekontrolowanym przechyleniem się dna.

Dna ruchome produkowane przez nas spełniają wymagania normy europejskiej DIN – norma EN13451-11. Dna zamontowane w Niemczech uzyskały potwierdzenie zgodności z renomowanymi normami TUV oraz GUV.

Dane techniczne:
– pokrycie dna – panele PE(GFK)
– elementy konstrukcyjne – stal nierdzewna AISI316
– nośność – co najmniej 1000 N/m2 netto
– waga konstrukcji – 40 kg/m2
– prędkość podnoszenia – ok. 4mm na sekundę
– konstrukcja – konstrukcja wsporcza ze stali nierdzewnej, trzpień obrotowy śrubowy z łącznikiem, napęd – siłownik
– panel sterujący – kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, z możliwością podłączenia dodatkowych funkcji

Wanny SPA

Wanny SPA dzielimy na trzy rodzaje:
– prywatne wanny SPA z obudową
– prywatne wanny SPA do zabudowy
– publiczne wanny SPA do zabudowy

Szczegóły na temat każdego z rodzajów wanien SPA znajdują się w KATALOGU

Zwijarki

Wśród naszych produktów znajdują się zwijarki:
– ręczne
– automatyczne z żaluzją – LAMELE
– automatyczne z żaluzją – NABRZEŻNE
– automatyczne z żaluzją – NADBRZEŻNE
– automatyczne z żaluzją – PODWODNE

Ponadto:
– akcesoria do zwijarek automatycznych

Więcej w katalogu PRZYKRYCIA I ZWIJARKI

Wentylacja

Najbardziej efektywnym sposobem osuszania powietrza jest zastosowanie centrali osuszającej z pompą ciepła.

Centrale z pompą ciepła przeznaczone są do wentylacji, osuszania i ogrzewania hal krytych pływalni. System ten jest szczególnie polecany wszędzie tam, gdzie jest ograniczona powierzchnia wentylatorowni lub jest to basen o limitowanym użytkowaniu, jak np. baseny hotelowe, lub prywatne. Standardowo urządzenie umieszczane jest na podłodze, w pomieszczeniu technicznym, opcjonalnie istnieje możliwość instalacji urządzenia jako podwieszonego pod sufitem hali basenowej, oraz w wersji zewnętrznej – np. na dachu budynku.

W OFERCIE znajdują się trzy typy central basenowych:
– BDP CONFORT
– BDP COMPISTA
– BDP PLUS

bonheur sous-marin

Chcesz poznać cenę swojego basenu?

NAPISZ DO NAS

POZNAJ NAJNOWSZE ŚWIATOWE TRENDY

ZOBACZ REALIZACJĘ WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z NAMI INSTALATORÓW


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O HOLDINGU FLUIDRA

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami
Znajdź nas na Facebook