Basen wkopywany do ziemi - prostokątny, plastikowy, inne | AstralPool
Strona główna » Baseny » Baseny wkopane

CO CHARAKTERYZUJE OGRODOWE BASENY WKOPYWANE?

Każdy basen wewnętrzny i zewnętrzny dostępny jest w wielu różnych rodzajach. Jednym z nich są baseny wkopywane do ziemi. Jest to niezwykle profesjonalne rozwiązanie, na które decydują się zarówno osoby prywatne, jak i właściciele obiektów sportowo-rekreacyjnych. Basen wkopany w ziemię ma wiele zalet, przez co jest jednym z najczęściej wybieranych typów, choć trzeba się liczyć z większymi trudnościami jego montażu. Basen wkopywany w ziemię z montażem jest nieco droższy od tych budowanych na powierzchni, jednak właściwa firma nie tylko profesjonalnie zaprojektuje, ale również wykona wkopywany basen po przystępnej cenie. O ofertę warto zapytać Fluidrę właściciela marki AstralPool i Zodiac!

GDZIE UMIEŚCIĆ BASENY WKOPYWANE?

Z uwagi na swoją konstrukcję, basen wkopany w ziemi świetnie sprawdzi się w przydomowych ogrodach oraz terenach nieopodal rezydencji. Może być on zarówno dużych, jak i małych rozmiarów, przez co będzie odpowiedni bez względu na powierzchnię działki. Basen ogrodowy wkopywany powinien zostać umieszczony w miejscach szczególnie naświetlonych. Dzięki temu nie będzie trzeba podgrzewać wody, ewentualnie będzie to konieczne w mniejszym zakresie, przez co zaoszczędzi się sporo pieniędzy. Nie w każdym miejscu da się taki basen wybudować, dlatego przed rozpoczęciem prac powinno sprawdzić się stan gruntu.

Aby baseny ogrodowe w ziemi charakteryzowały się długą żywotnością, nie powinny zagrażać im wysokie wody gruntowe. Jednym z rozwiązań jest umieszczanie basenu ogrodowego krytego lub odkrytego na podwyższeniu, w które dopiero wpuszcza się nieckę. Ponadto baseny ogrodowe wkopywane w ziemię nie mogą być budowane w miejscu, gdzie znajdują się różne przyłącza lub instalacje. Aby odpowiednio zaprojektować i wykonać wkopany basen ogrodowy zaleca się korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak Fluidra, które pomogą zbudować basen wkopywany po najbardziej atrakcyjnej cenie.

ZALETY BASENÓW WKOPYWANYCH

Osoby, które chcą posiadać basen wbudowany w ziemię, powinny zaznajomić się z jego zaletami. Przede wszystkim istnieje możliwość zaprojektowania niemalże każdego wymiaru, przez co basen do ogrodu prostokątny, wkopywany może mieć od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów szerokości. Nie tylko rozmiar, ale również kształt pozostaje dowolny. Basen w ogrodzie częściowo wkopany do ziemi może mieć fantazyjną budowę, która będzie zgodna z marzeniami osoby zlecającej wykonanie usługi.

Nie powinno się również przechodzić obojętnie obok wytrzymałości, jaką będzie miał basen. Ten ogrodowy wkopany w ziemi, zarówno kryty, jak i odkryty, jest solidny i stabilny, przez co wytrzyma bardzo długo. Co więcej, umieszczenie w nim różnych atrakcji, w tym trampolin czy zjeżdżalni, jest znacznie łatwiejsze. Basen wkopywany do ziemi z zadaszeniem pozostanie czysty mimo umiejscowienia go na zewnątrz. Do jego produkcji używa się różnych materiałów w zależności od zapotrzebowania i zasobności portfela klienta. Proponowany jest między innymi basen poliestrowy (czyli plastikowy), stalowy lub z innych materiałów zarówno ogrodowy, który można wkopać do ziemi, jak i wewnętrzny, umieszczany w budynkach.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą projektowanych i produkowanych przez nas basenów. W razie jakichkolwiek wątpliwości z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

Znajdź nas na Facebook