Wyobraźnia projektantów basenów zdaje się nie mieć granic. Współcześnie powstające kompleksy wodne zadziwiają na wiele sposobów – oryginalną konstrukcją, ciekawym designem, niebagatelnymi rozmiarami, w końcu niestandardowym położeniem.
Które z nich zasługują na miano najbardziej ekstrawaganckich? Zachęcamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem.

Nr 3 – Red Blood Pool, Koh Samui
Nie ladą pomysłowością wykazali się projektanci Red Blood Pool, basenu hotelowego mieszczącego się w Koh Samui w Tajlandii. Czym wyróżnia się ten akwen? Tym, że oferuje możliwość zanurzenia się w… krwistoczerwonej wodzie. Spokojnie, basen nie został wypełniony krwią. To tylko złudzenie optyczne. Jego dno i ściany wyłożono płytkami o zabarwieniu pomarańczowym, czerwonym i żółtym, co sprawia, że odnosimy wrażenie, jakby sama woda miała intensywnie czerwony odcień. Z pewnością kąpiel w tym miejscu musi być doznaniem jednym w swoim rodzaju. Kto nie chciałby spróbować?

Nr 2 – Golden Nugget, Las Vegas
Na liście najbardziej ekstrawaganckich kompleksów wodnych nie mogło zabraknąć Golden Nugget, basenu mieszczącego się w jednym z najsłynniejszych kasyn w Las Vegas. Miejsce to zostało zaprojektowane z myślą o amatorach mocnych wrażeń, gdyż w jednym ze zbiorników wodnych pływają rekiny, a w drugim – turyści. Warto dodać, że morskie stworzenia od ludzi oddziela jedynie zbrojona szyba, co jest gwarancją wielu niezapomnianych wrażeń. Na najodważniejszych czeka szklana zjeżdżalnia prowadząca – o zgrozo! – wprost przez akwen z rekinami.

Nr 1 – Bandra Ohm Tower, Bombaj
Tytuł najbardziej ekstrawaganckiego basenu świata zdobywa Bandra Ohm Tower, należący do ekskluzywnego hotelu w Bombaju, w Indiach. Ściślej rzecz ujmując, nie jest pojedynczy zbiornik wodny, tylko kompleks basenów ułożonych kaskadowo. Szklane akweny przylegają do kolejnych pięter budynku, dzięki czemu każdy z hotelowych pokoi ma swój własny basen ze spektakularnym widokiem na azjatycką metropolię. Całość robi oszałamiające wrażenie, gdyż baseny tworzą niezwykle ciekawą konstrukcję w kształcie litery omega, oplatającą hotelowy budynek o takim samym kształcie. Nie może dziwić fakt, że w nocleg w tym miejscu nie należy do najtańszych!