W poprzednim wpisie opisaliśmy korzyści, jakie płyną (zarówno dla korzystających z basenu jak i dla inwestora) z zamontowania na obiekcie interaktywnych atrakcji wodnych firmy Aqua Drolics, której przedstawicielem na rynku polskim jest Fluidra Polska Sp. z o.o. Poniżej opiszemy technologię wykonania tych produktów oraz przedstawimy możliwości ich montażu na różnych obiektach.

Technologia wykonania

Materiał, z którego wykonane są produkty Aqua Drolics to wysokiej jakości kilkuwarstwowy laminat pokryty kolorowym żelkotem. Zastosowane wielu warstw powłok o różnej grubości i ułożeniu zwiększa jego odporność na odkształcenia i trwałe uszkodzenia. Wykorzystywany do produkcji materiał zapewnia lekkość konstrukcji, co ma duże znaczenie przy transporcie i przemieszczaniu atrakcji wielkogabarytowych. Wodoszczelność konstrukcji zapewnia zastosowanie dodatkowego składnika ATLAC.

astralpool_8

Bogata kolorystyka produktów uzyskiwana jest dzięki odpornej na promieniowanie UV zewnętrznej warstwie żelkotu. To rozwiązanie pozwala na zastosowanie atrakcji Aqua Drolics również na obiektach zewnętrznych bez obawy, że szybko stracą one na intensywności swych barw.

Wszystkie produkty wykonywane są w sposób ręczny, bazując na formach przygotowanych przez własny Dział Projektowy firmy. Zapewnia to ich wysoką jakość oraz niepowtarzalny i charakterystyczny design.

Producent posiada w swojej ofercie kilkaset produktów o różnej wielkości i tematyce, dając klientowi niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dodatkowo istnieje opcja wykonania elementów na specjalne życzenie klienta na podstawie jego własnego projektu.

Szerokie możliwości montażu

Produkty firmy można z powodzeniem zastosować w obiektach zamkniętych oraz na sezonowych kąpieliskach otwartych, posiadających brodzik rekreacyjny dla dzieci. Optymalna głębokość powinna wynosić 25-30 cm, ale poprzez zastosowanie specjalnych cokołów można je zastosować także w basenach głębszych. Dla tego typu obiektów, bez zbędnej ingerencji w strukturę niecki i przybasenia, polecane są łatwe do montażu w dno atrakcje zasilane prostymi w użyciu nawet dla najmłodszych pompkami ręcznymi wmontowanymi w ich bryłę. Dla obiektów nieposiadających gotowego brodzika firma przewidziała rozwiązanie w postaci basenu panelowego (Tuddler Pool). Tu kształt niecki basenu ustala się poprzez zastosowanie gotowych elementów prostych oraz narożnych o zmiennym koncie. Dno niecki powstaje z laminatu pokrytego kolorowym żelkotem. Z uwagi na niedużą pojemność niecki można ją połączyć z ogólnym systemem filtracyjnym uzdatniania i ogrzewania wody. Tego typu rozwiązania można również zastosować w parkach miejskich lub terenach przy hotelach lub ośrodkach wypoczynkowych. Elementem niezbędnym jest wcześniejsze wykonanie podziemnego orurowania oraz betonowej podstawy pod nieckę z wyprowadzeniem zakończeń rurociągów pod poszczególne atrakcje.

4_astralpool

Podsumowanie – uniwersalne rozwiązania, jakie daje Aqua Drolics:
  • możliwość zastosowania na obiektach wewnętrznych i zewnętrznych z istniejącym brodzikiem
  • system panelowy Tuddler Pool umożliwiający montaż atrakcji na obiektach, które nie posiadają gotowego brodzika (ośrodki wczasowe, hotele, parki miejskie, campingi, pola namiotowe itp.)
  • dostępność gotowych projektów lub propozycje aranżacji i projekty technologii wykonane przez Aqua Drolics
  • projekty tematyczne (Statek Piracki, Splasch Area, Bambo Style)
  • duży wybór i dowolność konfiguracji produktów