Osoby, które posiadają swój własny dom, czasami zastanawiają się, czy nie wybudować przy nim basenu. Nie chcą jednak, aby był on zwykłym zbiornikiem z wodą i zastanawiają się, czy przydomowy basen można wyposażyć w takie atrakcje, jak baseny hotelowy. W dzisiejszych czasach, w kwestii basenów przydomowych, wszystko jest możliwe.

Basen pełen atrakcji

Baseny przydomowe można obecnie wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria, podobnie jak baseny hotelowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby basen podświetlić nastrojowym, ekonomicznym światłem LED, podgrzewać w nim wodę nowoczesną pompą ciepła, czy wyposażyć go w lśniące drabinki. Baseny przydomowe w dzisiejszych czasach mogą mieć wbudowane bicze wodne, jacuzzi, czy fontanny, czy inne atrakcje wodne. Wiele osób decyduje się na zamontowanie lamp do koloroterapii. Basen przydomowy najlepiej jest zaprojektować ze specjalistami z firmy, która na co dzień zajmuje się ich planowaniem i budową. Fachowcy podpowiedzą, jakie technologie i urządzenia wybrać, aby basen był wspaniałym miejscem do relaksu i zabawy, a jednocześnie wymagał jak najmniej obsługi od swojego właściciela.

Domowe SPA

Baseny hotelowe kojarzą się wielu osobom z wannami SPA i jacuzzi, w których można zażyć hydromasażu. Często wolałyby one tego typu urządzenie przy swoim domu lub w nim, a na zwykłym basenie, w którym można pływać, po prostu im nie zależy. Takie rozwiązanie dla domu też jest obecnie możliwe. Firmy dostarczające urządzenia i akcesoria basenowe zazwyczaj mają w swojej ofercie profesjonalne wanny SPA, które można zamontować w ogrodzie zimowym lub na patio domu jednorodzinnego. Wanna SPA niczym nie różni się od tych, które znamy z hoteli. Posiada dokładnie te same funkcje i umożliwia relaks przy hydromasażu w zaciszu własnego domu. Wanna SPA jest oczywiście za mała, aby dało się w niej pływać, jest jednak prawdziwym zbawieniem dla osób mających problemy z kręgosłupem lub cerą. Przesiadywanie w wodzie można również połączyć z koloroterpią. Wiele osób podczas kąpieli zapala też pachnące świece, aby zadbać o zmysły przy pomocy aromaterapii.