Basen w ogrodzie to świetna alternatywa dla dalekich podróży, wycieczek lub wyjazdów nad wodę. Prywatny basen, w zaciszu domowego ogrodu sprawdzi się doskonale zwłaszcza w okresie letnich upałów, kiedy to marzymy o przyjemnym orzeźwieniu, bez potrzeby wyjazdu z miejsca zamieszkania.

Wczasy w ogrodzie

Wakacje – letni czas upałów i przyjemnie chłodnych wieczorów. Wolny czas, który możemy poświęcić rodzinie, znajomym, ale przede wszystkim sobie. Czy istnieje przyjemniejszy odpoczynek w letni dzień, niż błogi relaks nad wodą? Trudno wyobrazić sobie całe lato spędzone w mieście, gdzie nagrzany beton i asfalt tworzą nieprzyjemną kombinację dla naszych zmysłów. Jednak nie każdy znajduje się w komfortowej sytuacji i nad wodę ma przysłowiowy „rzut beretem”. Alternatywą dla wycieczek poza miasto i zatłoczonych basenów publicznych jest prywatny basen w ogrodzie.
Zrelaksować ciało i umysł w dowolnym momencie i wybranym miejscu – to pragnienie każdego z nas – prywatny basen umożliwi relaks w ogrodzie, pośród ulubionej zieleni. Inwestując w ogrodowy basen jednocześnie inwestujemy w siebie i w naszych najbliższych, zapewniając im wypoczynek i atrakcję bez potrzeby opuszczania domowych zakątków.
Kontakt z ciepłą wodą późnym wieczorem zrelaksuje, ukoi zmysły i w rezultacie ułatwi zaśnięcie. Prywatny basen, umieszczony w przestrzeni ogrodu zaspokoi indywidualne potrzeby każdego członka rodziny, a przyjemności czerpane podczas kontaktu z wodą zapewnią dobre samopoczucie, usuną stres i nerwy.
W basenie może kąpać się jednocześnie kilka osób, co sprawia, że staje się on znakomitym miejscem do wspólnego wypoczynku i spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

Zaprojektuj swoją przestrzeń

Prywatny basen, wkomponowany w przestrzeń ogrodu to miejsce relaksu i orzeźwienia podczas upalnych, letnich dni. Wieczory spędzane przy basenie również mogą okazać się ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu – czasu z najbliższymi podczas wspólnego grillowania lub kolacji na świeżym powietrzu.
Basen to również doskonała rozrywka dla najmłodszych. Zaletą prywatnego basenu jest też gwarancja bezpieczeństwa – dzieci nie znikną w tłumie turystów, lecz stale będą w zasięgu naszego wzroku.
W stworzeniu niepowtarzalnej przestrzeni relaksu pomoże Ci wybór naszych basenów przeznaczonych specjalnie do ogrodu.
Modele basenów dostępne są w określonych wymiarach, unikatowych stylach, wykonane z różnych materiałów (do wyboru m.in. drewno, stal lub blacha), wyposażone w odpowiednie akcesoria poprawiające komfort kąpieli. Więcej o modelach basenów przeczytasz w kolejnych akapitach.

Baseny drewniane NATURE

Baseny Drewniane NATURE stanowią idealne dopełnienie krajobrazu każdego ogrodu. Zapewniają najwyższy komfort użytkowania, a jednocześnie pozwalają utrzymać wygląd ogrodu na wyjątkowo atrakcyjnym i wysokim poziomie. Baseny te mogą być zainstalowane na powierzchni ziemi bądź – według uznania – wkopane na dowolną głębokość. Charakteryzuje je bardzo prosty i szybki montaż, stabilna konstrukcja, możliwość demontażu i mobilność, czyli przestawienie w inne miejsce. Baseny wykonane są ze specjalnego gatunku sosny – drewna posiadającego odpowiednią twardość, umożliwiającego tym samym dokładną obróbkę. Grubość ściany naszych basenów wynosi 45 mm, co pozwala zabezpieczyć basen przed działaniem czynników atmosferycznych, gwarantując mu wieloletnią trwałość. Baseny drewniane NATURE dostępne są w trzech podstawowych modelach: NATURE 240, NATURE 550 i NATURE 700. Wszystkie modele dostarczane są z kompletnym wyposażeniem pozwalającym na użytkowanie basenu bezpośrednio po montażu. W skład basenu wchodzi drewniana konstrukcja ściany z elementami montażowymi, drabinka wejściowa oraz schodki. Instalację wodną tworzą natomiast pompa, orurowanie, zawór, filtr piaskowy oraz skimmer i dysza wlotowa. Modele 550 i 700 dodatkowo posiadają metalową, malowaną konstrukcję wspierającą proste odcinki ściany basenu. Ponadto każdy basen wypełnia gotowy wkład z folii PVC fabrycznie dostosowany do danego kształtu o grubości 0,75 mm.

Baseny naziemne GRE

Baseny Naziemne Gre stanowią ekonomiczną alternatywę dla klasycznych basenów betonowych czy prefabrykowanych. Pozwalają przy niskich nakładach, w krótkim czasie i bez konieczności montowania skomplikowanej instalacji zapewnić w upalne dni odrobinę relaksu i ochłodę domownikom. Charakteryzuje je wyjątkowy prosty montaż, i jednocześnie możliwość demontażu i przestawienia w inne miejsce, wygoda i prostota użytkowania. Wszystkie baseny wyposażone są w filtry piaskowe, pompy, skimmery, dysze, orurowanie, drabinki wejściowe oraz inne akcesoria w zależności od modelu. Każdy basen posiada również wkład z folii fabrycznie dostosowany do danego kształtu o grubości od 40/100 do 75/100 mm w zależności od modelu.
Grupę Basenów DREAMPOOL stanowią baseny o sztywnej konstrukcji ścian, wykonana z walcowanej na zimno, fosforyzowanej i galwanizowanej blachy. Konstrukcję wsporczą basenów stanowią wsporniki  metalowe lub z PVC  rozmieszczone na konturach basenu. Baseny dostępne są w różnych wielkościach i kształtach. Wyłożone są  odporną na promieniowanie ultrafioletowe  folią PVC w postaci gotowego „worka” do zamontowania wewnątrz basenu o grubości 0,5 – 0,4 mm. Baseny zawierają drabinkę, zestaw filtracyjny z filtrem piaskowym i matę zabezpieczającą spód basenu.

Wakacyjne przyjemności

Lato nieodłącznie kojarzy się z takimi przyjemnościami jak wypoczynek, słońce i woda. Wszystkie te przyjemności można mieć bez opuszczania domowego zacisza. Chwile odpoczynku w wakacyjnym słońcu można spędzić przy swoim prywatnym basenie, w znanej i przyjaznej okolicy, bez potrzeby męczących i dalekich podróży. Inwestując w domowy basen ograniczymy inne koszty związane z letnim wypoczynkiem, gdyż właśnie basen ogrodowy dostarczy niezapomnianych, błogich chwil relaksu.