W tym wpisie blogowym postaramy się odpowiedzieć na to konkretne pytanie, ponieważ wiemy, że marzenie o basenie to jedno, ale dokładne sprecyzowanie swoich oczekiwań względem niecki stanowi już zupełnie inną kwestię. Wiele osób zastanawia się, na jakie wodne atrakcje postawić, aby korzystanie z basenu było czystą przyjemnością. Jednym z coraz częściej praktykowanych rozwiązań jest zakup modelu z przeciwprądem. Czym się przede wszystkim wyróżnia tego typu opcja? Czy to inwestycja warta uwagi? Zapraszamy do lektury, żeby się tego dowiedzieć!

Co musisz wiedzieć o basenach z przeciwprądem?

Baseny z przeciwprądem wyróżniają się tym, że zapewniają sztuczny nurt, który jest wytwarzany przez pompy. Co ciekawe, generowany za pomocą dyszy strumień wody wykazuje niezwykle dużą siłę, a to oznacza, że można go wykorzystać m.in. do masażu rozmaitych części ciała. Wybór ten stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich wielbicieli pływania, relaksacyjnych kąpieli, a także nietuzinkowego treningu wytrzymałościowego. Ponadto przeciwprąd w basenie – nazywany również przeciwfalą – może być stosowany do łagodnej rehabilitacji. Przez wiele osób modele ze sztucznym nurtem są kojarzone z prestiżem i bogactwem, o czym powiemy w dalszej części poradnika.

Co jeszcze cechuje te ekskluzywne baseny? Zastosowanie w nich systemu przeciwprądowego sprawia, że w niecce pojawiają się sztuczne fale, które zapewniają rozrywkę dorosłym, a także dzieciom. Oprócz tego podczas kąpieli w tego rodzaju modelach można sprawdzić, jak niezwykle trudne jest pływanie pod prąd oraz ile wysiłku ono wymaga. Ponadto w basenach tych istnieje również możliwość regulacji natężenia strumienia sztucznego nurtu – oznacza to, że dopasujecie jego siłę do osobistych preferencji. Z reguły przeciwprąd umieszcza się na krótszym boku niecki, aby zapewnić sobie wystarczającą przestrzeń dla tzw. wodnej bieżni.

basen z zadaszeniem

Najważniejsze korzyści posiadania basenów z przeciwprądem

Nadszedł czas na opisanie korzyści, jakie wynikają z posiadania basenów z przeciwprądem, a jest ich całkiem sporo. Jednak w dużej mierze pokrywają się one z tymi charakterystycznymi dla klasycznych modeli niecek. To wyposażone w sztuczny nurt rozwiązanie daje przede wszystkim możliwość odbywania regularnych treningów na prywatnej przestrzeni (w ogrodzie czy domu – w zależności, gdzie ulokowaliśmy nieckę z przeciwfalą), z dala od często zatłoczonych pływalni publicznych. Co więcej, basen zewnętrzny czy wewnętrzny z takim właśnie udogodnieniem jest synonimem luksusu i prestiżu. W dodatku zdecydowanie się na tę inwestycję znacznie podniesie wartość rynkową Waszego domu. Jednak to nie wszystko! Pływanie w basenie z przeciwprądem ma dobroczynne działanie zarówno na nasz umysł (np. pozwala zapomnieć choć na chwilę o codziennych problemach lub rozładować stres), jak i ciało – pomaga stracić zbędne kilogramy, wspiera proces korygowania wszelkich wad postawy oraz świetnie wpływa na stawy.

Prywatna strefa wellness & SPA: baseny z przeciwprądem

Wiele osób baseny z przeciwprądem kojarzy przede wszystkim z nowoczesnymi realizacjami, w których znajduje się zarówno część przeznaczona do pływania, jak i ta odrębna – z dyszami do hydromasażu. Najczęściej rozwiązanie to występuje w hotelach ze strefą wellness & SPA, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je także u siebie. Ostatnio niezwykle popularna stała się niecka basenowa z wydzielonym jacuzzi, które ulokować należy poza strefą do pływania. Jednakże trzeba mieć świadomość, że cena takiej inwestycji będzie znacznie wyższa od opcji z jednym zbiornikiem wody. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nasz budżet na to pozwala.

Baseny z przeciwprądem to idealne rozwiązanie do Waszego domu lub ogrodu. Zapewniają one dużą przyjemność podczas każdej kąpieli. Jeszcze do niedawna znajdowały się tylko i wyłącznie w ośrodkach sportowych, ale obecnie święcą triumfy na rynku, a na inwestycję tę coraz częściej decydują się też prywatni kupcy, pragnący mieć je do własnej dyspozycji. W życiu warto czasem iść (a w tym wypadku płynąć) pod prąd, dlatego wybierzcie tego rodzaju baseny luksusowe, w których za luksus uznaje się zastosowanie innowacyjnych systemów przeciwprądowych!