Osoby budujące swój nowy dom często chcą, by był on szczytem ich marzeń. Dlatego też coraz popularniejsze jest zawieranie w projekcie domu basenu czy wanny SPA, kiedyś kojarzonych tylko i wyłącznie z luksusem i bogactwem. Obecnie tego typu technologie rozwinęły się na tyle, że są dostępne cenowo dla zwykłego Kowalskiego. Wiele osób zastanawia się więc, czy lepiej część domu poświęcić na prawdziwy, dość duży basen, czy może wydzielić w nim część SPA, w której stanie prawdziwe jacuzzi. Co wybrać? To wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Basen

Basen, który ma znajdować się w domu, wymaga oczywiście więcej miejsca. Jeśli tylko kształt naszej działki pozwala na budowę domu z częścią basenową, nie musimy się niczym więcej martwić. Duży basen w domu pozwala na pływanie w nim. To oznacza, że świetnie nadaje się do treningów pływackich oraz dbania o kondycję fizyczną. Spory basen w domu ma więc największy sens wtedy, gdy domownicy uwielbiają pływać i chcą to robić regularnie. Oczywiście basen spełni się też świetnie jako miejsce do imprezowania i przyjmowania gości. W mroźnego Sylwestra nic tak nic tak nie ucieszy znajomych, jak impreza w stylu Hawajskim na basenie, w kostiumach kąpielowych i przy dźwiękach ukulele. Duże pomieszczenie basenowe pozwala też umieścić w nim dodatkowe akcesoria, takie jak wygodne leżanki do odpoczynku po treningu, czy zjeżdżalnie dla dzieci.

Wanna SPA

Jeśli nie chcemy budować ogromnego basenu przy domu możemy zastanowić się nad swoim własnym „pokojem SPA”. Część osób wyobraża go sobie jako pomieszczenie, w którym znajduje się wanna SPA, a tuż obok sauna, ale niektórzy chcą by wanna SPA była częścią patio lub ogrodu zimowego. W dużej wannie SPA z powodzeniem zmieści się kilkuosobowa rodzina, pełni więc ona funkcję miejsca relaksu. Wannę SPA powinny wybrać rodziny, które w przyjemnie ciepłej i masującej ciało wodzie chcą odpoczywać i regenerować swoje ciała, zamiast intensywnie trenować pływanie. Wanny występują w wielu różnych rozmiarach, każdy znajdzie coś dla siebie.