Kompletne wyposażenie przybasenia, zwłaszcza w przypadku niecek basenowych o dużych rozmiarach, to niezwykle wymagające zadanie. Trzeba bowiem pamiętać o zakupie wielu akcesoriów, między innymi drabinek i poręczy wejściowych.

Antypoślizgowe stopnie gwarancją bezpieczeństwa

Drabinki basenowe mają do spełnienie niezwykle ważną funkcję – umożliwić bezpieczne wejście i wyjście z basenu. Zarówno ich stopnie, jak i poręcze powinny być wykonane z materiałów o właściwościach antypoślizgowych. Dzięki temu ograniczymy do minimum ryzyko ześlizgnięcia się i niespodziewanego upadku do wody.

Warto zwrócić uwagę na trwałość materiałów, które zostały wykorzystane do budowy drabinki. Najlepiej, jeśli stelaż jest wykonany z polerowanej stali nierdzewnej, natomiast stopnie – ze stali nierdzewnej lub plastiku. Dlaczego? Stal nierdzewna jest odporna na długotrwałe oddziaływanie wody i na korozję, dzięki czemu drabinka ze stali nierdzewnej będzie nam służyła długie lata i przy tym zachowa swój estetyczny wygląd.

Na rynku są dostępne drabinki i poręcze wejściowe o różnej wysokości. Przed ich zakupem, musimy zmierzyć wysokość basenu, co pozwoli nam dobrać właściwą drabinką – taką, które nie będzie ani za wysoka, ani za niska.

Wybór modelu drabinki czy poręczy wejściowej to już kwestia indywidualnego gustu. Do dyspozycji mamy m.in. drabinki asymetryczne, drabinki z rynną przelewową, symetryczne i niesymetryczne poręcze wejściowe.