Posiadanie własnego basenu, pomimo rozmaitych trudności związanych zarówno z jego utrzymaniem w dobrym stanie, jak i pod względem finansowym, jest warte wszelkich niedogodności. Kąpiele o każdej porze roku oraz w dowolnym czasie, a zarazem możliwość aktywnego wypoczynku z najbliższymi, wynagradzają to nawet w więcej niż 100%. Decydując się na wybudowanie basenu w najbliższym okresie, warto mieć na uwadze udogodnienia oraz nowinki, które popularność zyskały w 2022 roku. W tym wpisie blogowym wspominamy o nich nie bez przyczyny, ponieważ pojawiły się one, aby jeszcze bardziej zmodernizować baseny, a zwłaszcza ich wyposażenie.

Przykłady nowoczesnych rozwiązań, które nie zawodzą!

Pojęcie luksusu nie ma jednego znaczenia dla wszystkich, gdyż dla każdego będzie on czymś innym. Dla jednych samo posiadanie basenu jest kojarzone z bogactwem, natomiast dla drugich fakt ten nie jest czymś nadzwyczajnym i uważają to za normalność. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, prawda?

Innowacyjny skimmer Unik

Wysokiej jakości skimmer stanowi podstawowe wyposażenie basenu. Akcesorium to ma znaczący wpływ na jakość wody basenowej. Skimmer współpracuje z pompą filtracyjną, a jego głównym zadaniem jest wyłapywanie zanieczyszczeń, które, gdyby wpadłyby do filtra pompy, mogłyby przyczynić się do awarii bądź zapchania urządzenia. Ważne, aby pracował on cicho, a jego konserwacja była łatwa – taki jest innowacyjny skimmer Unik. Dedykuje się go do basenów poliestrowych, płytkowych, jak również polipropylenowych. Występuje on w wielu wariantach kolorystycznych. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna konstrukcja tego skimmera – jest ona niezaprzeczalnie lepsza w porównaniu z produktami dostępnymi przed 2022 rokiem. Akcesorium posiada szeroki, powiększony wlew, a także regulator poziomu wody. Natomiast na jego większą pojemność przekłada się duży koszyk wewnętrzny. Ponadto bez problemu można sprawdzić jego zabrudzenie, ponieważ dostęp do filtra został ułatwiony.

System uzdatniania wody Neolysis 2 – co warto o nim wiedzieć?

Neolysis 2 to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów uzdatniania wody, który cieszy się dużą popularnością w tym roku, ale jesteśmy pewni, że w 2023 również nie ulegnie to zmianie. Składa się on ze współpracujących ze sobą elektrolizera oraz niskociśnieniowej lampy UV LP w obudowie z PP. Dzięki temu innowacyjnemu systemowi woda w basenie będzie miała naprawdę wysoką jakość. Seria Neolysis 2 wykorzystuje nowy panel sterujący z 2,8-calowym ekranem dotykowym.

Folia basenowa  Natural Pool – dlaczego warto ją wybrać?

Folia ta stanowi nowoczesne rozwiązanie i różni się od innych produktów na rynku tym, że posiada większą grubość, która z kolei wpływa na jej zwiększoną odporność i wytrzymałość. W 2022 roku zwraca się dużą uwagę nie tylko na jakość oraz funkcjonalność basenów, ale również na ich estetykę wykonania. Hydroizolacyjna folia basenowa  Natural Pool prezentuje się bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym. Dedykuje się ją zarówno do nowych, jak i wymagających renowacji basenów przeznaczonych do użytku prywatnego.

Aby unowocześnić wygląd basenu, można zdecydować się także na połyskujące płytki szklane, m.in. te mieniące się na kolor srebrny bądź złoty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć za ich pomocą ciekawe, modne wzory. Płytki do basenów muszą być trwałe, solidne, estetyczne, a także antypoślizgowe. Dodatkowo dobrze jest je dopasować do stylu, w jakim ma zostać urządzony basen i jego otoczenie.

Produkcja luksusowych basenowych nie jest aż tak wymagającym zajęciem jak sam ich projekt – jego stworzenie to często trudny i czasochłonny proces. Dlaczego? Należy pamiętać o kilku ważnych wytycznych, takich jak: funkcjonalność, bezpieczeństwo, a także estetyczny wygląd. Ponadto warto zaznajomić się z trendami, które są aktualne w czasie jego projektowania. Jednak musimy z nimi uważać, ponieważ może okazać się, że przeminą szybciej, niż się pojawiły. AstralPool, jako ceniony producent akcesoriów basenowych, proponuje ponadczasowe rozwiązania, dzięki którym basen będzie niezwykle praktyczny, a w dodatku estetyczny przez cały czas!