Rozpoczynamy letnie wakacje, a więc długo wyczekiwany sezon, w którym musimy zorganizować czas naszym pociechom, aby nie siedziały one jedynie w domu przed komputerem, telefonem lub tabletem. Wielu rodziców staje przed trudnym, ale niezwykle ważnym dylematem: jak zachęcić dziecko do wyjścia z domu? Świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na basen z poliestru, z którego śmiało może korzystać cała familia. Dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj oraz ile trwa jego instalacja? Gdyż jak wiemy – wakacje już się rozpoczęły!

Baseny poliestrowe – gotowiec do Twojego ogrodu

Jedną z najczęściej wybieranych opcji do przydomowych ogrodów jest basen poliestrowy – duży bądź mały. Jego atrakcyjność wynika głównie z korzystnej ceny, a także możliwości szybkiego zainstalowania. Jak wiemy, budowa basenu od podstaw może przysporzyć sporo problemów, a poza tym wymaga zgromadzenia większych środków pieniężnych oraz posiadania dużej cierpliwości (jego budowa może się przeciągać z miesiąca na miesiąc). Basen poliestrowy, czyli ten wykonany z tworzywa sztucznego, to rozwiązanie dla tych osób, które szybko chcą zażywać kąpieli we własnym ogrodzie i czerpać, ile się da ze słonecznych, letnich dni (basen może znaleźć się na Twoim podwórku już w ciągu 2-3 tygodni).

Na co zwrócić uwagę, decydując się na basen poliestrowy?

Na rynku znajduje się wiele rozmaitych modeli basenów poliestrowych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie ten wymarzony, który spełni jego oczekiwania. Co ciekawe, wygląd wierzchniej warstwy niecki wykonanej z poliestru może błędnie sugerować, że całość została zrobiona tylko z jednego materiału. W przypadku innowacyjnych konstrukcji baseny te mogą posiadać strukturę wielowarstwową. Stanowi ona gwarancję dużej szczelności, a także ponadprzeciętnej wytrzymałości. Ponadto dokonując zakupu tego rodzaju basenu na swoją działkę ważna jest powierzchnia ogrodu przeznaczona pod tę inwestycję. Należy dokładnie określić miejsce, gdzie ulokować nasz basen oraz dokonać niezbędnych pomiarów, dzięki którym unikniemy rozczarowania, gdy okaże się, że zamówiony produkt nie mieści się na przeznaczonej powierzchni. Z reguły wybierane są niecki o długości od 5 do 10 metrów.

Dodatkowo warto zapytać producenta basenów poliestrowych, czy interesujący nas model posiada certyfikaty potwierdzające jego wysoką jakość. Należy zadać również pytania dot. etapów produkcyjnych, właściwości, przechowywania basenu czy jego transportu do naszego domu. Gdy się już tego dowiemy, a odpowiedzi spełnią nasze oczekiwania, wtedy można bez żadnych obaw zamówić idealny basen poliestrowy.

Basen poliestrowy – czy jest bezpieczny dla dzieci?

Kąpiele podczas ciepłych, słonecznych dni są pożądane praktycznie przez każdego, również przez najmłodszych domowników. Pojawia się więc zagwozdka, czy basen dla dzieci wykonany z poliestru jest bezpiecznym rozwiązaniem? Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bowiem pociechy zażywające kąpieli w basenie zawsze muszą być pod kontrolą rodziców (nawet wtedy, gdy potrafią one samodzielnie pływać i dobrze czują się w wodzie). Jednak istnieje kilka opcji, dzięki którym zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia przykrych incydentów. Do jednej z nich bez wątpienia należy antypoślizgowe wykończenie schodów niecki zapobiegające ewentualnemu upadkowi dziecka. Podobnie jak inne baseny, tak i ten dedykowany dla dzieci musi być wyposażony w wysokiej jakości sprzęt umożliwiający usuwanie zanieczyszczeń, aby pływanie w nim było bezpieczne dla zdrowia.

Baseny poliestrowe wyróżniają się m.in. wysoką trwałością, łatwością czyszczenia, a także odpornością na promieniowanie UV. Poliester to materiał, który się nie kruszy oraz posłuży przez długi czas. Ponadto cena basenów tego rodzaju jest atrakcyjna, a ich instalacja mało czasochłonna. Wiele dzieci uwielbia kąpiele w basenie, dlatego też decydując się na jego zakup, można mieć pewność, że laptopy, komputery oraz telefony choć na jakiś czas zostaną porzucone na rzecz pływania czy aktywnych, wodnych zabaw.