Dobrze zaprojektowany basen jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale też atrakcyjny wizualnie. Oprócz ciekawego designu i dodatkowych atrakcji, jak zjeżdżalnie czy trampoliny, warto wyposażyć basen również w elementy ozdobne, które umilą odpoczynek.

Oświetlenie do basenu

Jedną z najprostszych i jednocześnie najbardziej spektakularnych dekoracji jest odpowiednie oświetlenie basenowe, które szczególnie wieczorem stworzy wyjątkowy nastrój. Lampy LED lub halogenowe można zamontować pod wodą, oświetlając nieckę basenu. Dostępne są lampy w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego basenu i jego otoczenia.  Takim oświetleniem można wygodnie sterować za pomocą dedykowanego pilota.

Kolejnym sposobem na oświetlenie basenu są światłowody, za pomocą których można w efektowny sposób podświetlić schody do basenu lub całą nieckę. Oświetlenie światłowodowe czerpie energię ze specjalnego generatora, dzięki czemu jest to oszczędny i wygodny sposób na dekorację basenu.

Ciekawą formą oświetlenia basenowego są też lampy LED zewnętrzne o intrygujących kształtach, które umieszcza się na trawie, przybaseniu lub bezpośrednio na wodzie, na której się unoszą. Lampy świecą w kilkunastu zaprogramowanych kolorach, są bezprzewodowe, a ładowanie zapewnia wiele godzin przyjemnego światła.

Wykładzina basenowa

Wykładzina wnętrza basenu jest jednym z elementów wykończenia niecki, który można dopasować pod gust klienta. Nie musi być ona zatem niebieska i „zlewać się” z kolorem wody. Syntetyczny arkusz PVC jest dostępny w wielu kolorach, np. zielonym, białym i piaskowym. Może też imitować mozaikę w różnych kolorach, kształtach i z efektem trójwymiarowym.

Luksusowy efekt zapewni mozaika ze szklanych płytek. Oprócz klasycznych kolorów, jak biały i niebieski, można wybrać nowoczesne wersje mozaiki – antypoślizgowe lub świecące w ciemności.

Fontanny

Ciekawym dodatkiem do basenu jest fontanna w formie np. kurtyny, grzybka lub parasola. To ozdoba, którą można dodatkowo podświetlić, ale też atrakcja dla użytkowników basenu, którzy będą mogli się pod nią schłodzić. Fontanny zapewniają relaksujące efekty dźwiękowe. Warto wybrać produkty odporne na działanie chlorowanej wody.