Budowa basenu to dobra inwestycja zarówno w przypadku właścicieli prywatnych domów, jak i obiektów wypoczynkowych. Pomijając fakt budowy basenów publicznych, które są nieco inną inwestycją, budowa basenu na prywatnym terenie staje się ogromnym wyzwaniem. Rosnący dostęp do profesjonalnych usług oraz wiele nowoczesnych technologii nieco ułatwia proces planowania oraz budowy basenu, czy jednak wiemy na ten temat wystarczająco dużo? Niestety nie, dlatego podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na budowę przydomowego basenu.

Dlaczego pora roku wpływa na termin budowy basenu?

Wybór pory roku, w której rozpoczniemy budowę basenu, zależny jest od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym z nich jest to, czy basen ma powstać na zagospodarowanym terenie np. w już zaprojektowanym i obsadzonym ogrodzie. W takim przypadku warto rozważyć różne możliwości, bo degradacja pięknie zaprojektowanego ogrodu latem może być problemem. W ostatnich latach nie mamy do czynienia z mroźnymi zimami, co umożliwia rozpoczęcie budowy basenu poza sezonem wakacyjnym oraz jej dokończenie wiosną, jeżeli pogodna nie będzie sprzyjała wykopom i montażowi niezbędnych elementów projektu. W przypadku budowy basenu, która przebiega równolegle z budową domu, nie ma większych przeszkód ku temu, aby prace odbywały się o dowolnej porze roku, o ile pogoda na to pozwala. Decydując się na budowę basenu krytego, nie musimy przejmować się porą roku, bo prace możemy rozpocząć w dowolnym momencie i niezależnie od kapryśnej pogody.

W przypadku wyboru momentu rozpoczęcia prac przy budowie basenu decydujące są indywidualne potrzeby inwestora. Jeżeli basen ma stać się np. główną atrakcją w hotelu lub pensjonatu to logiczne jest, że nie rozpoczniemy jego budowy latem, kiedy obiekt odwiedza najwięcej turystów.

Na co warto zwrócić uwagę podczas planowania budowy basenu?

Wybór pory roku, w której rozpoczniemy prace budowlane i montażowe to nie wszystko. Ważne są także odpowiednie zaplanowanie inwestycji oraz wybór optymalnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań, które mogą nie tylko wydłużyć czas eksploatacji basenu w ogrodzie, ale także zmniejszyć związane z nią koszty. Oferujemy profesjonalne usługi, które obejmują projekt, budowę oraz wyposażenie basenu w odpowiednio dobrane akcesoria. Zapewniamy profesjonale wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.