Zwłaszcza w słoneczne dni, korzystanie z basenu sprawia wiele radości oraz zapewnia przyjemną ochłodę. Pływanie to świetna forma aktywnego wypoczynku, który korzystnie wpływa na kondycje wszystkich mięśni. Aby w pełni móc korzystać z rozrywek w wodzie, posiadacze basenów wykorzystują liczne, pomocne akcesoria. W które z nich najlepiej zainwestować?

Praktyczne akcesoria do basenu

Niezbędnym elementem, bez którego nie można długo korzystać z wody w basenie, jest system filtracji. To skuteczny i oszczędny sposób na oczyszczenie wody oraz uzdatnienie jej do pływania. Do tego celu można wymienić filtry piaskowe, szklane, nabojowe oraz filtry z ziemią okrzemkową, które usuwają z wody nawet niewidoczne zabrudzenia. W tak praktyczne akcesoria do basenów ogrodowych powinien zaopatrzyć się każdy, kto jest posiadaczem własnego oczka kąpielowego, także tego krytego.

Wśród najczęściej wybieranych, praktycznych akcesoriów do basenu znajdują się drabinki ze stali nierdzewnej. Ułatwiają one komfortowe oraz bezpieczne wejście i wyjście z basenu. Sprawdzają się zarówno w przypadku naziemnych basenów ogrodowych, jak i tych zbudowanych w ziemi.

Często stosowanym dodatkiem do basenów stałych jest także elegancki, wbudowany prysznic. Ma on nie tylko dostarczać relaksu, ale również pomaga zredukować ilość materii organicznej i zanieczyszczeń w wodzie basenowej, co prowadzi do znacznej oszczędności na środkach filtrujących i dezynfekujących. Akcesoria wybierane na basen, bez których trudno wyobrazić sobie letni wypoczynek to także siatka do wyławiania zanieczyszczeń. Jest ona bowiem najtańszym i najszybszym sposobem, dzięki któremu można pozbyć się zalegających liści, gałęzi, a także zabawek, bez konieczności wchodzenia do wody.

Akcesoria, które dostarczają rozrywkę

Akcesoria basenowe, chętnie wybierane przez miłośników skoków do wody to trampoliny basenowe. Dzięki sprężystości zapewniają one znacznie efektywniejsze wybicie. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i wybrać produkt z antypoślizgową powierzchnią oraz solidnymi elementami mocującymi.

Zarówno dzieci jak i dorośli z chęcią korzystają ze zjeżdżalni, prowadzącej prosto do wody. Zapewnia ona długie godziny dobrej zabawy i nigdy się nie nudzi. Dlatego najlepiej wybrać taką, która posłuży na długie lata. Oferujemy odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne zjeżdżalnie, wykonane z żywicy poliestrowej i włókna szklanego, połączone z drabinką, wykonaną ze stali nierdzewnej.