Zwłaszcza w słoneczne dni, korzystanie z basenu sprawia wiele radości oraz zapewnia przyjemną ochłodę. Pływanie to świetna forma aktywnego wypoczynku, który korzystnie wpływa na kondycje wszystkich mięśni. Aby w pełni móc korzystać z rozrywek w wodzie, posiadacze basenów wykorzystują liczne, pomocne akcesoria. W które z nich najlepiej zainwestować?

Praktyczne akcesoria do basenu

Niezbędnym elementem, bez którego nie można długo korzystać z wody w basenie jest system filtracji. To skuteczny i oszczędny sposób na oczyszczenie wody oraz uzdatnienie jej do pływania. Do tego celu można wymienić filtry piaskowe, szklane, nabojowe oraz filtry z ziemią okrzemkową, które usuwają z wody nawet niewidoczne zabrudzenia.

Wśród najczęściej wybieranych, praktycznych akcesoriów do basenu znajdują się drabinki ze stali nierdzewnej. Ułatwiają one komfortowe oraz bezpieczne wejście i wyjście z basenu. Sprawdzają się zarówno w przypadku naziemnych basenów ogrodowych, jak i tych zbudowanych w ziemi.

Często stosowanym dodatkiem do basenów stałych jest także elegancki, wbudowany prysznic. Ma on nie tylko dostarczać relaksu, ale również pomaga zredukować ilość materii organicznej i zanieczyszczeń w wodzie basenowej, co prowadzi do znacznej oszczędności na środkach filtrujących i dezynfekujących.

Akcesoria, które dostarczają rozrywkę

Akcesoria basenowe, chętnie wybierane przez miłośników skoków do wody to trampoliny basenowe. Dzięki sprężystości zapewniają one znacznie efektywniejsze wybicie. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i wybrać produkt z antypoślizgową powierzchnią oraz solidnymi elementami mocującymi.

Zarówno dzieci jak i dorośli z chęcią korzystają ze zjeżdżalni, prowadzącej prosto do wody. Zapewnia ona długie godziny dobrej zabawy i nigdy się nie nudzi. Dlatego najlepiej wybrać taką, która posłuży na długie lata. Oferujemy odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne zjeżdżalnie, wykonane z żywicy poliestrowej i włókna szklanego, połączone z drabinką, wykonaną ze stali nierdzewnej.