Chcąc zadbać o niepowtarzalny charakter basenu warto poszukać niecodziennych rozwiązań i wybrać oryginalne elementy wystroju. O odpowiedni design zadbają konkretne kafelki, melanże lub mozaiki, które można łączyć w wiele fantazyjnych kompozycji. Mozaika szklana, która znajdzie zastosowanie nie tylko jako materiał wykładzinowy niecek basenowych jest szeroko stosowana również w spa i wellness. Szeroki zakres kolorystyczny zagwarantuje niebanalne wykończenie. Zapraszamy do lektury artykułu!

Zachwycający wystrój

Kolor i materiał, z którego wykonane są posadzki, może przyczynić się do nadania luksusowego charakteru każdego wnętrza. Mozaika w pasującej do wystroju wersji kolorystycznej może odmienić pomieszczenia. Połyskliwe płytki w połączeniu z subtelnym oświetleniem stworzą niezwykłą, magiczną grę kolorów. W tradycyjnych pływalniach bardzo często możemy spotkać kafelki, które są praktyczne i łatwe w utrzymaniu higieny, jednak ich charakter nie koniecznie podkreśla atmosferę. Rozwiązaniem będą płytki mozaikowe, które wspaniale się prezentują, zwłaszcza jeśli zaczerpniemy inspirację z konkretnego stylu lub zdecydujemy się na niecodzienne rozwiązania, np. płytki diamentowe lub brokatowe.

Ozdobne mozaiki i efektowne melanże

Warto zadbać nie tylko o jakość, ale i o wizualną atrakcyjność materiału, który posłuży do wyłożenia niecki i przybasenia. W naszym katalogu znajduje się mozaika szklana, która może zostać wykorzystana podczas prac wykończeniowych w przypadku filarów i fasad. Mozaika świetnie sprawdzi się na terenie wodnych obiektów oraz pomieszczeniach typu wellness & spa. Mimo szklanej struktury, mozaika posiada wysoką klasę antypoślizgową, która zapewni bezpieczeństwo na terenie obiektu. Szczególnie polecaną serią mozaiki szklanej jest Prisma, która zawiera płytki o niespotykanych kolorach, a także solidnym wykonaniu. Dostępne są trzy grupy produktów z tej serii: Marble, Color i Star. Grupa Star prezentuje bardzo efektowną mozaikę w odcieniach z dodatkiem brokatu. Mozaika szklana posiada również opcję możliwości nadruku zdjęć. Nadrukowana powierzchnia jest odporna na działanie środków chemicznych i niskich temperatur. Jest odporna na zabrudzenia, starcia, promienie słoneczne i wahania temperatur. Uzupełnieniem naszych propozycji jest zastosowanie ciekawych efektów wykończeniowych: Metal-air – pozwoli na uzyskanie wyjątkowych efektów świetlnych oraz Glossy, która sprawi, że mozaika rozbłyśnie mieniącymi się barwami.

mozaika_astralpool
Basen w stylu nadmorskim

Ciekawym rozwiązaniem, stosowanym na terenie basenu jest Kamień brzegowy Sahara – nie tylko urozmaici wodny zbiornik, ale może doskonale współgrać z przemyślaną kolorystyką obiektu. Styl nadmorski świetnie skomponują dodatki i elementy w kolorystyce zgaszonego beżu, odcieni błękitu, bieli i koloru piasku lub kamienia. Efekt morskiej piany to kolejna inspiracja, którą możemy osiągnąć, używając w tym celu płytek z motywem fal w odcieniach bieli i połyskującego granatu. Elementy morskie można też „nałożyć” na szklaną mozaikę za pomocą nadruku zdjęć.

Własna innowacja i pomysłowość w tworzeniu basenu idealnego jest bardzo ważna, dlatego istnieje możliwość skomponowania własnych melanży na bazie istniejących już kolorów oraz wykonania elementów na specjalne zamówienie, na podstawie rysunku lub konkretnego logo.