Wizyta w aquaparku może być świetną rodzinną atrakcją. Aquapark to inaczej obiekt rekreacyjno-sportowy, składający się głównie z basenów kąpielowych, zjeżdżalni oraz saun. To pomysł na aktywne spędzenie czasu zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. W Polsce ten rodzaj wodnej rozrywki staje się coraz popularniejszy z każdym rokiem. 

Największy park wodny w Polsce

Suntago Wodny Świat to największy aquapark w Polsce, a także największy zadaszony park wodny w Europie, o powierzchni 67 000 m². Powstał on we wsi Wręcza pod Mszczonowem (około 40 kilometrów od Warszawy). Podzielony jest na trzy strefy tematyczne, a mianowicie: Jamango, Relax oraz Saunarię. Pierwsza z nich zawiera aż 32 tematyczne zjeżdżalnie, a wśród nich znajduje się zjeżdżalnia o nazwie Jungle Eclipse, mająca aż 256 metrów długości. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma tych metrów „jedynie” 231. Strefa Relax to odpoczynek w towarzystwie 400 prawdziwych palm, sprowadzanych z Malezji, Kostaryki oraz Florydy. Miłośnicy ciepłych kąpieli również będą zadowoleni, ponieważ w strefie tej znajduje się zewnętrzny basen termalny. Wyposażenie basenu termalnego stanowią: jacuzzi oraz hydromasaż, zapewniający głębokie odprężenie całego organizmu. Saunaria Suntago to ostatnia strefa składająca się z saun oraz łaźni. Ciekawą atrakcją znajdującą się w tej strefie jest prysznic Calla, dający perfekcyjne orzeźwienie po saunie w postaci tropikalnego wodospadu spływającego z kwiatu kalii.

Park wodny z oceanarium

Aquapark Reda to wodny park rozrywki z prawdziwymi rekinami, pływającymi w ogromnym akwarium rafowym. Niewątpliwą rozrywką jest 60-metrowy zjazd zjeżdżalnią o nazwie Shark Slide w towarzystwie tych groźnych ryb, znajdujących się za przezroczystą ścianą. Poza tym park ten może poszczycić się pierwszą obrotową zjeżdżalnią w Europie. Ta 90-sekundowa, ekscytująca przejażdżka wodnym diabelskim młynem przeznaczona jest dla osób niebojących się ekstremalnej dawki emocji. Obiekt funkcjonuje od lipca 2016 roku.

Największy kryty aquapark w Polsce

Park wodny w Krakowie to największy kryty polski aquapark, oferujący niezapomnianą rodzinną zabawę oraz wspomnienia. Jego łączna powierzchnia wynosi ponad 2000 m².  Obiekt ten zawiera trzy baseny rekreacyjne, oczyszczane tylko i wyłącznie ozonem. Producenci basenów coraz częściej wskazują na wybór właśnie tej metody uzdatniania wody, która niweluje nieprzyjemny smak oraz zapach, a ponadto usuwa wszelkie bakterie oraz wirusy. Ten aquapark posiada również w swojej ofercie wodną ściankę wspinaczkową. W razie osunięcia się stopy i spadnięcia ze ścianki czeka orzeźwiające, wodne lądowanie w basenie. Dodatkowo w hali basenowej działa barek z bogatym menu (zawierającym zarówno chłodne napoje, jak i ciepłe posiłki obiadowe), a w cieplejszych miesiącach uruchamiana jest zewnętrzna plaża. Składa się ona z brodzika, wodnych kaskad, wygodnych leżaków oraz zabawek przeznaczonych dla najmłodszych miłośników pływania. Chcesz przenieść się na tropikalną wyspę, nie wyjeżdżając przy tym z miasta? W takim razie to doskonały wybór dla Ciebie!

Marzysz o rajskich wakacjach nad basenem? Aquaparki to krainy wodnych przygód. W tego typu kompleksach nie są najważniejsze jedynie ekskluzywne baseny, ale również to, co znajduje się w ich otoczeniu, a mianowicie zjeżdżalnie, tropikalna roślinność czy też oferta restauracyjna. Miejsca te przeznaczone są dla osób w różnym wieku, a dzięki dostępnych w nich rozmaitym atrakcjom, nikt nie będzie się w nich nudził.