Zapraszamy do lektury kolejnego artykuły z cyklu „Top”. Tym razem prezentujemy Top 5 najbardziej zjawiskowych basenów, umieszczonych na dachu. Prezentujemy baseny z całego świata, o wyjątkowym designu, fascynującym oświetleniu oraz niebanalnym położeniu. Basen w ekskluzywnym hotelu the Berkely utrzymany jest w stylu greckich term, natomiast basen położony w hotelu Joule dostarcza niezapomnianych wrażeń, ze względu na swoją lokalizację. Zachęcamy do lektury, a jednocześnie do podróży w odległe zakątki świata, w których można podziwiać bajecznie interesujące baseny :)

Basen w Hotelu Joule, Dallas

Budynek, w którym znajduje się ten intrygujący basen, to dawna siedziba Narodowego Banku. Gmach trafił do osoby prywatnej, która otworzyła w nim Joule Hotel. Kolejnym posunięciem było wyprowadzenie basenu na balkon budynku. Basen stanowi niewątpliwą atrakcję dla osób odwiedzających hotel, wielu gości przyjeżdża głównie dla tej wyjątkowej perły architektury. Kąpiel w basenie dostarcza bowiem wielu pozytywnych wrażeń, ponieważ jego część wystaje poza gmach budynku, co daje efekt pływania nad ziemią.

filing_images_9fd688f6705b

Grand Hotel Central, Barcelona

Pływając w tym oryginalnym basenie, można jednocześnie podziwiać panoramę Barcelony. Wyobraźmy sobie wchód słońca witany w tym cudownym basenie lub przyjemny, ciepły wieczór, jako idealne zwieńczenie dnia. Nieopodal basenu, wmontowane są specjalne leżaki, które zapewniają gościom, odpoczywającym w hotelu dodatkowy relaks, po udanej kąpieli w basenie. Design jest równie interesujący – to połączenie desek w kolorze delikatnego brązu z cudownie oświetlonym basenem.

piscina-barcelona-gran-hotel-central-barcelona-hd

Marina Bay Sands, Singapur

Nie sposób nie wspomnieć o tym wyjątkowym i popularnym na całym świecie basenie, Marina Bay Sands, znajdującym się w Singapurze. Jest to kompleks trzech wieżowców złączonych jednym dachem, na którym znajduje się basen liczący 150 metrów. Budowa tego kompleksu wyniosła aż 5,6 miliarda dolarów. Miliony turystów z całego świata odwiedzają to magiczne miejsce, aby rozkoszować się bajecznym widokiem, obserwowalnym z basenu. Marina Bay Sands to basen z serii „infinity”. Basen łączy linię horyzontu, co daje niebanalne wrażenia i poczucie nieskończoności, ponieważ ten olbrzymich rozmiarów zbiornik wodny, wtapia się w krajobraz nieba.

Marina-Bay-Sands-infinity-pool

The Colonnade Hotel, Boston

Na dachu hotelu the Colonnade, znajdującego się w Bostonie, został wybudowany ekskluzywny basen, który cieszy się dużą popularnością wśród gości odwiedzających to miejsce. Przy basenie znajdują się leżaki, nadając temu miejscu wypoczynkowy charakter. W pobliżu ustawione są także stoliki, przy których można odpocząć po kąpieli w basenie. Stylistyka tego miejsca to przede wszystkim połączenie brązu i błękitu, które wyjątkowo ze sobą harmonizują. Dodatkowym atutem położenia basenu, jest widok, jaki można zaobserwować z tego wspaniałego miejsca. Atrakcję stanowią również zajęcia z jogi lub koncerty, odbywające się przy basenie.

34815520

The Berkeley, Londyn

Krystalicznie czysta i wyjątkowo przejrzysta woda, to duży atut basenu, znajdującego się w hotelu The Berkeley. Basen otoczony jest zabudową w kremowym kolorze, która ze względu na łuki i subtelne okna przypomina styl greckich term. Pod tą zadaszoną częścią basenu znajdują się wygodne leżaki, utrzymane w tej samej stylistyce kolorystycznej. Między kolumnami zabudowy, można skryć się przed słońcem, które oświetla basen. Pływanie w tym miejscu to prawdziwa uczta dla zmysłów i przyjemność dla ciała.

berkeley-health-club-and-spa

Na całym świecie istnieją cudowne baseny, o których istnieniu mało kto wie. Baseny umieszczone na dachu, najczęściej ekskluzywnych hoteli sprawiają wrażenie majestatycznych i nieosiągalnych. Jednak, każdy z basenów opisanych w artykule przyciąga rocznie tysiące zachwyconych turystów. Może warto przekonać się o wyjątkowości danego basenu osobiście?