Wiele osób myśli o zakupie wanny SPA jako prestiżowego akcesorium do domu. Wanna SPA kojarzy się z luksusem, sukcesem i ogromnymi domami gwiazd Hollywood. Jednak wanna SPA to coś więcej niż tylko pożądany przez wszystkich gadżet. To urządzenie sanitarne, które wnosi do domu wiele przyjemności, ale korzyści dla zdrowia.

Hydromasaże

Wanna SPA to fantastyczny sprzęt leczniczy. Masaże wodne są zbawieniem dla osób, które całe dnie spędzają za biurkiem lub kierownicą samochodu. Pobudzają krążenie i solidnie masują obolały kręgosłup. Wszelkiego rodzaju systemy takie jak jacuzzi czy bicze wodne pomagają również na bóle stawów i rwy kulszowej. Wanna SPA może być też pomocna w leczeniu problemów ze skórą czy osteoporozie. Dodatkowo hydromasaże mają zbawienny wpływ na urodę. Poprawiają ukrwienie – a przez to wygląd skóry i redukują cellulit. Są pomocne w zwalczaniu tkanki tłuszczowej, przywracają sprężystość mięśni. Wanna SPA jest wspaniałym akcesorium dla osób w trakcie rehabilitacji. Dzięki regularnym masażom wykonywanym przez wodę i powietrze ciało szybciej wraca do pełnej sprawności.

Relaks

Jednak wanna SPA może być także nie tylko balsamem dla ciała, ale również i dla duszy. Przebywanie w masującej ciało wodzie koi nerwy, wycisza i uspakaja. Przesiadywanie w wannie jest wiec wskazane przy leczeniu nerwic i depresji. Hydromasaż poprawia samopoczucie i szybko usuwa wrażenie zmęczenia. Częste hydromasaże są skuteczne w walce z bólami głowy i spadkami formy psychicznej. W łazience, w której znajduje się wanna SPA, można dodatkowo umieścić aromatyczne świece lub lampki z zapachowymi olejkami. Oprócz hydromasażu odczuwa się też wtedy magiczną moc aromaterapii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wsypać do wody lecznicze sole, które dostarczą organizmowi zdrowych składników. Wanna SPA we własnym domu to codzienna możliwość zaznania tych samych odczuć, co podczas wizyty w profesjonalnym salonie SPA. Dzięki hydromasażom lepiej się śpi i łatwo można odzyskać wewnętrzną harmonię.