Wielu zarządców pływalni i hoteli posiadających baseny zastanawia się, czy warto zainwestować w nich w wodne place zabaw. Zdecydowanie warto! Część zaprojektowana specjalnie dla dzieci przyciągnie do obiektu o wiele więcej klientów.

Tylko dla dzieci!

Wodne place zabaw to strefy dedykowane maluchom. Mają one gwarantować najmłodszym gościom basenu długie godziny aktywnej, lecz przede wszystkim bezpiecznej zabawy. To różnego rodzaju zjeżdżalnie, fontanny, armatki wodne, wiadra przelewowe i inne nietypowe atrakcje. Po wodnym placu zabaw szkraby mogą poruszać się same, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Atrakcje na placu są dla nich wspaniałą odskocznią od nauki pływania. Na placu mogą bawić nawet maluchy, dzięki czemu zajęcie dla siebie znajdą tu rodzeństwa w każdym wieku. Place zabaw zazwyczaj są kolorowe i zachęcają dzieci do harców. Wszystkie zabawki są w stu procentach bezpieczne – nie ma tu miejsca na ostre elementy. Wodny plac zabaw wygląda najlepiej, gdy urządzony jest zgodnie z jakimś tematem przewodnim, np.: statek piracki czy bezludna wyspa.

Klienci z dziećmi

Wodne place zabaw sprawiają, że dany obiekt staje się atrakcyjny dla całych rodzin, a nie tylko dla dorosłych. Rodzice opiekujący się maluszkiem na zwyczajny basen mogą wybierać się na zmianę, by jedno z nich zostawało z dzieckiem w domu. Tam, gdzie znajdują się wodne place zabaw, może przyjść cała rodzina, a rodzice mogą zmieniać się co jakiś czas tylko przy doglądaniu malucha podczas zabawy. Dziecko oswaja się z zabawą w wodzie, co zwiększa szanse na to, że za jakiś czas sam będzie chciało nauczyć się pływać i regularnie uprawiać ten sport. To jednak nie wszystko. Dzieci tak bardzo lubią wodne place zabaw, że często to one namawiają rodziców, aby wybrali się z nimi na basen. Rodzice dzieci opowiadają o placu zabaw innym rodzicom, co bezpośrednio przekłada się na to, że dany obiekt ma więcej klientów. Wodny plac zabaw przyciąga także całe zorganizowane grupy: kolonie, półkolonie, wycieczki z okazji Dnia Dziecka i kinderbale. To świetna inwestycja dla każdego właściciela basenu.