Niezbędnym elementem wyposażenia basenu sportowego są słupki startowe, z których wykonuje się skoki do wody zarówno podczas treningów, jak i zawodów. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Bezpieczeństwo i trwałość

Najważniejsze jest, oczywiście, bezpieczeństwo osób korzystających z basenu, o czym należy pamiętać również przy zakupie pojedynczych elementów wyposażenia basenu, takich jak słupki startowe.

Konieczne jest, aby były one wyposażone w platformę antypoślizgową, które uchroni przed wieloma poślizgnięciami, upadkami i niechcianymi kontuzjami. Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantują platformy wykonane z poliestru i włókna szklanego.

Podstawą konstrukcji słupków startowych powinny być elementy trwałe i odporne na oddziaływanie wilgoci. Polecamy wybór słupków ze stali nierdzewnej, dodatkowo zabezpieczonych plastikową kratką.

Funkcjonalność i innowacyjność

W parze z troską o bezpieczeństwo zawodników powinna iść troska o ich wygodę. Z tego względu warto zdecydować się na zakup słupków pozwalających na regulację kąta nachylenia platformy. Ciekawą opcją są słupki wyposażone w boczne uchwyty, które można rozsuwać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

W przypadku basenów, na których odbywają się zawody sportowe, polecany jest montaż słupków startowych z elektronicznym systemu pomiaru czasu.