Folie basenowe są jednym z najchętniej wybieranych materiałów do wykładania niecek basenowych. Z roku na roku powiększa się grono klientów, którzy decydują się na wyłożenia basenu folią basenową. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Zalety folii basenowych

Jedną z największych zalet wkładów foliowych jest to, że gwarantują one stuprocentową szczelność niecki basenowej. Folie doskonale sprawdzają się nawet w przypadku basenów o niesymetrycznych kształtach lub basenów ze schodami. Wyróżniają się bowiem elastyczną strukturą, która idealnie dopasowuje się do kształtu niecki. Powierzchnia wkładów foliowych jest nie tylko podatna na zmianę kształtu, lecz także gładka i przyjemna w dotyku, a co za tym idzie – łatwa w utrzymaniu czystości.

Zakup folii basenowych  jest rozwiązaniem wartym rozważania także ze względów estetycznych. Są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, również ze strukturą i kolorem imitującym piasek lub kamień.

Koniecznie trzeba wspomnieć też o tym, że folie basenowe są trwałe oraz zapewniają dużą odporność na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne. Zależnie od intensywności użytkowania niecki basenowej, możemy zdecydować się na zakup folii wykładzinowej PVC o grubości 0,75 mm lub 1,5 mm wzmocnionej dodatkową siatką poliestrową. Nie bez znaczenia jest fakt, że folie basenowe są wykonane z PVC, którego komponenty nie wydzielają żadnych substancji toksycznych i mogą zostać poddane procesowi recyklingu. Nowością na rynku są folie basenowe oznaczone BPA/FREE (pozbawione szkodliwych bis fenoli A).

Wymieniając zalety wkładów foliowych, warto zwrócić uwagę na stosunkowo niskie koszty inwestycji i szybkość montażu. Montaż ogranicza się do wyłożenia basenu folią, a następnie zgrzania poszczególnych jej odcinków. Zajmuje to zdecydowanie mniej czasu niż ułożenie płytek basenowych, a i oszczędności finansowe są widoczne na pierwszy rzut oka.