Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają spędzać wolny czas w basenie. Stanowi on doskonały sposób na wypoczynek: aktywny, gdy pływamy, ćwiczymy (aqua aerobik, aqua fitness) lub też nurkujemy oraz bierny: polegający na wygrzewaniu się na materacu. W obu przypadkach warto wyposażyć się w dmuchane, kolorowe akcesoria, które nieco uatrakcyjnią basenową kąpiel!

Urlop we własnym ogrodzie?

Nie ma co ukrywać, że w tym roku podróżowanie stało się nieco bardziej kłopotliwe. Decydując się na urlop spędzony w domu, należy zadbać o odpowiednie atrakcje, dzięki którym można poczuć się jak w 5-gwiazdkowym hotelu. Wakacje bez wyjazdu wcale nie muszą oznaczać nudy! Szczególnie jeżeli posiadamy basen ogrodowy wkopany. Chcąc stworzyć rajski klimat na swojej przydomowej działce zarówno zejście do basenu, jak i obszar znajdujący się wokół niego, można przyozdobić sztucznymi palmami. Ponadto dobrze jest również zwrócić uwagę na jego oświetlenie, aby wieczorna kąpiel była przyjemna, a także bezpieczna. Do tego tylko jeszcze wygodne leżaki, parasole i udany urlop gwarantowany!

Materace i inne dmuchane zabawki

Znajdujący się w naszej ofercie, wysokiej jakości basen w ogrodzie stanowi perfekcyjne miejsce do spędzenia wakacyjnego czasu w gronie najbliższych. Dmuchane zabawki, takie jak: materace czy też koła to świetny pomysł na urozmaicenie „wodnego odpoczynku”. Na rynku znajdziemy wiele modeli, począwszy od różnych kształtów, a kończąc na rozmaitych wymiarach. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest dmuchany fotel do pływania z podłokietnikami, na którym to możemy swobodnie pływać, a w słoneczne dni – opalać się. Natomiast, jeżeli robimy wakacyjne, pamiątkowe zdjęcie i zależy nam na ładnym ujęciu, to warto wybrać modne modele np. w kształcie: owoców (arbuza, melona, ananasa), skrzydeł motylich, flaminga, łabędzia oraz słodkiej babeczki lub lizaka. Dodając fotografię, na portal społecznościowy: Facebook, zrobioną w basenie lub na jego tle, można oznaczyć na nim np. profil producenta czy też markę ubranego kostiumu kąpielowego.

Ciekawy wybór stanowi pływający pontonik na różne napoje, dzięki któremu, kiedy poczujemy pragnienie, nie musimy nawet wychodzić z basenu. W jego zagłębieniach schowamy m.in.: butelki wody, małe kartoniki soku czy też szklankę z mrożoną kawą. Niektóre modele posiadają również centralny schowek na lód oraz słone lub słodkie przekąski.

Oczywiście akcesoria do basenów ogrodowych są szczególnie uwielbiane przez dzieci! Dla najmłodszych dedykowane są kolorowe, dmuchane koła lub rękawki, zapewniające im wymagane bezpieczeństwo. Z kolei dla nieco starszych pływaków, dobrze czujących się w wodzie, znakomitym wyborem będzie dmuchana zjeżdżalnia, która jest regulowana do krawędzi posiadanego basenu wkopanego. Ponadto dla chłopców świetnie sprawdzi się zabawka – przeznaczona do wody – w kształcie samochodu, skutera bądź rekina, a dla dziewczynek w postaci jednorożca czy też książęcej karety.

Wakacje w domu to nic straconego, a kąpiele w ogrodowym basenie w zasadzie nie różnią się niczym od tych zażywanych w luksusowych hotelach. Chcąc je nieco urozmaicić, warto zakupić dmuchane akcesoria, dzięki którym przez długi czas zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe nie będą chciały opuścić swojej wodnej oazy relaksu!