Decydując się na basen ogrodowy, należy wcześniej pomyśleć o kilku ważnych oraz przydatnych akcesoriach, które sprawią, że będzie on czysty i zadbany. Podpowiemy, w co warto zainwestować, a także na czym się skupić, aby kąpiele w przydomowym basenie były przyjemne, bezpieczne i w dodatku stanowiły świetną formę zabawy.

Wysokiej jakości zadaszenie basenowe

Zadaszenie jest niezbędne w przypadku basenów ogrodowych, gdyż przedłuża sezon kąpielowy. Poza tym, dzięki niemu zmniejszone zostaje zanieczyszczenie wody, które spowodowane jest negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Stanowi ono znakomitą ochronę przed liśćmi, kurzem, owadami, a także zamarznięciem tafli. Wysokiej jakości, wytrzymałe zadaszenia są świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi czy też tych posiadających czworonożnych przyjaciół – zabezpieczą przed niechcianym i ryzykownym dla zdrowia, a nawet życia, wpadnięciem do zbiornika. Jest to także znakomity sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania wody, ponieważ profesjonalne przykrycie basenu skutecznie zapobiega utracie ciepła. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zadaszeń, dzięki czemu z powodzeniem można wybrać rozwiązanie, które perfekcyjnie wpisuje się w ogólną estetykę posiadanego ogrodu. Oprócz tego, opcja ta zapewnia pożądaną przez wielu prywatność.

A może tak odkurzacz do basenu?

Odkurzacz do basenu bezprzewodowy, który jest dostępny również w naszej ofercie, czyści cały zbiornik, rozpoczynając swoją pracę od najbardziej zabrudzonych powierzchni. Czym się wyróżnia? Rozpoznaje cechy basenu, działając w sposób efektywny oraz długotrwały. Poza tym skutecznie zasysa wszelkie zanieczyszczenia. Jeżeli chodzi o jego sterowanie, to dzięki prostej w obsłudze aplikacji, jest ono bardzo intuicyjne.

Bezpiecznie zanurz się w swoim basenie!

Przeglądając rozmaite akcesoria do basenów, warto zdecydować się na drabinkę, która znacznie ułatwi zarówno wchodzenie do wody, jak i wychodzenie z niej. Co ciekawe, nie zawsze jest dołączona do zestawu. Poza tym zwiększa ona bezpieczeństwo, dlatego też stanowi doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób starszych i kilkuletnich dzieci. W tym wypadku trzeba postawić na solidną i trwałą konstrukcję.

Przydomowe baseny to znakomite rozwiązanie, które jest doskonałym sposobem na relaks i aktywny wypoczynek. Wodne kąpiele są szczególnie uwielbiane przez dzieci oraz młodzież, ale nie tylko. Pływanie poprawia ogólny nastrój wielu osobom – w tym także dorosłym. Basenowe rozrywki można nieco urozmaicić. W tym wypadku warto postawić na takie sprzęty jak: dmuchane piłki, wytrzymałe siatki do siatkówki czy też piłki ręcznej. To właśnie dzięki nim możemy uprawiać swój ulubiony sport, nie wychodząc przy tym z basenu.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań ułatwiających utrzymanie basenu w czystości. Jeżeli wybierzemy choć część z nich, znacznie oszczędzimy czas, który normalnie zostałby poświęcony samodzielnemu czyszczeniu przydomowego kąpieliska…, a przecież zamiast sprzątania lepiej pograć z dziećmi w piłkę czy też porzucać z basenu do kosza, prawda? Najefektywniejsze są oczywiście automatyczne lub półautomatyczne odkurzacze basenowe.