Będąc właścicielem prywatnego basenu zewnętrznego, aż kusi, by zorganizować tzw. pool party dla swoich przyjaciół lub bliskich – zwłaszcza, że powoli wkraczamy w sezon letni, który jest idealny na urządzenie tego rodzaju imprezy. Wydarzenie to zwykle kojarzone jest z amerykańskimi filmami, na których często pojawiają się kadry ze spotkań towarzyskich odbywających się właśnie przy basenie. Obecnie na całym świecie, także w Polsce, taka impreza zyskuje coraz większą popularność. W tym poradniku blogowym wskażemy, co zrobić, by została odpowiednio przygotowana, a goście byli zachwyceni.

Impreza przy basenie – o tym musisz pamiętać!

Pogoda w Polsce bywa bardzo nieprzewidywalna, dlatego też już zawczasu warto pomyśleć o rozwiązaniach, dzięki którym organizacja pool party będzie możliwa nawet w przypadku wystąpienia deszczu czy silnego wiatru. O czym mowa? Przede wszystkim chodzi tu o zadaszenie niecki (niskie, średnie czy wysokie). Wtedy nieważna jest aura pogodowa, aby móc zażyć bezpiecznej i komfortowej kąpieli. Bez względu na to, czy będzie to basen kryty ogrodowy, czy basen ogrodowy niezadaszony, konieczne jest odpowiednie przygotowanie wody. Organizując tego rodzaju imprezę, trzeba wcześniej sprawdzić stan, a także temperaturę wody basenowej. Nie wszyscy właściciele niecek prywatnych zdają sobie sprawę, że można to zrobić za sprawą specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki niej zaplanujesz filtrację, skontrolujesz stan czystości chemicznej wody, ustawisz pożądaną jej temperaturę, jak również oświetlenie. Zdalne sterowanie basenem pozwoli Ci zaoszczędzić czas, byś mógł zająć się innymi obowiązkami związanymi z organizacją wymarzonego pool party.

zabawa w basenie - pool party

TOP 10 przydatnych wskazówek

  1. Pamiętaj, że ustalając liczbę gości, musisz uwzględnić, jaką wielkość ma Twój basen zewnętrzny, aby pomieścili się w nim wszyscy zaproszeni, a kąpiel była komfortowa, przyjemna oraz bezpieczna. Należy przy tym mieć na uwadze, że organizując pool party, tak naprawdę zmieniamy funkcję naszego basenu. Filtracja i uzdatnianie wody przeważnie ustawione są na zdecydowanie mniejszą liczbę ludzi, o czym nie wolno zapominać.
  2. Upewnij się, że na zaproszeniach, oprócz daty oraz godziny organizacji imprezy przy basenie, podałeś gościom również listę rzeczy, jakie muszą ze sobą zabrać, takich jak strój kąpielowy, czapka/kapelusz, ubranie na zmianę, ręcznik, krem przeciwsłoneczny, klapki czy okulary.
  3. Zapewnij swoim gościom różnego rodzaju akcesoria wodne, w tym dmuchane piłki do siatkówki, koła, materace w rozmaitych kształtach czy ringo do rzucania, które będą stanowiły świetną atrakcję imprezy.
  4. Ustal motyw imprezy, np. morski, karaibski, boho lub każdy inny, na jaki masz ochotę. Po jego wybraniu poszukaj dekoracji idealnie wpisujących się w dany styl.
  5. Zadbaj o wyjątkowe oświetlenie (jeśli chodzi o to basenowe, to możesz nim sterować za pomocą aplikacji, o czym wspominaliśmy już wcześniej). Oprócz tego warto postawić na lampiony bądź solarne girlandy czy świece LED, które nadadzą niesamowity klimat, gdy się ściemni, a w dodatku będą stanowić doskonałą ozdobę.
  6. Przygotuj kilka propozycji gier basenowych, m.in. zawody w wodną siatkówkę lub wyścigi przepłynięcia niecki. Jednak pamiętaj, że zabawa powinna być bezpieczna! Dlatego przy basenie muszą znajdować się koła oraz kamizelki ratunkowe.
  7. Zadbaj o miejsca siedzące dla gości niekorzystających z basenu. Policz iloma leżakami/krzesłami ogrodowymi dysponujesz, a w razie potrzeby je dokup lub pożycz, by każdy z przybyłych miał zagwarantowane wygodne siedzisko do odpoczynku.
  8. Zobacz, jak wygląda otoczenie wokół basenu – zadbana przestrzeń wpływa na estetyczne wrażenia gości.
  9. Pamiętaj, by w słoneczny dzień zapewnić zaproszonym cień, dlatego warto przygotować specjalną strefę, w której będą mogli oni odetchnąć od upału.
  10. Przygotuj dla gości zimne napoje, a także słone czy słodkie przekąski w postaci owoców.

Organizacja pool party, czyli imprezy przy basenie, może przysporzyć wiele radości, ale również wyzwań, dlatego też stworzyliśmy ten poradnik. Kiedy rozważamy aspekty techniczne tej imprezy, bardzo ważne jest zadbanie o jakość wody w basenie. Należy koniecznie pamiętać, że podczas pool party w niecce znajdować się będzie dużo większa liczba osób niż normalnie. Trzeba zadbać więc o odpowiednio większe stężenie dezynfektanta. Jeżeli w naszym basenie system uzdatniania działa automatycznie, nie powinno być większych problemów. Sondy wykażą spadek ilości dezynfektanta, a elementy wykonawcze dostarczą go więcej. Inaczej jest, kiedy pomiary i dozowanie wykonujemy ręcznie, wtedy przed imprezą koniecznie trzeba zwiększyć ilość chloru w basenie. Jednak nie należy przesadzić, gdyż kolor strojów naszych gości może się diametralnie zmienić.

Oczywiście najłatwiej mamy w przypadku posiadania basenu w pełni zautomatyzowanego, sterowanego poprzez aplikację umożliwiającą zarządzanie basenem, wtedy cały aspekt techniczny jest bardzo łatwy, a nam zostaje tylko i wyłącznie zadbanie o wybór motywu imprezy oraz zaplanowanie rozrywek. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Tobie i Twoim gościom bezpiecznej zabawy, a także wspaniałego pool party!