Wanny SPA są wymarzonym miejscem do popołudniowego relaksu. Długa kąpiel w bąbelkującej wodzie przynosi same korzyści – rozluźnia ciało, redukuje napięcie mięśni, koi zmysły, poprawia samopoczucie. Nic więc dziwnego, że wanny SPA są coraz częściej instalowane zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i w kameralnych hotelach, w których nie ma miejsca na większą nieckę basenową.
Decydując się na montaż przydomowej lub hotelowej strefy SPA, musimy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, w którym ma ona znajdować się. Jest to konieczne, gdyż nawet przy niedużej powierzchni lustra wody będą występować znaczne zyski wilgoci. Mogą one zostać usunięte dzięki odpowiednio dobranemu osuszaczowi powietrza.

Jak działają osuszacze basenowe?

Osuszacze basenowe pozwalają na skuteczne osuszenie przestrzeni i dostarczenie do niej świeżego powietrza. Jak to możliwe? Otóż, wilgotne powietrze gromadzące się w hali basenowej jest zasysane do osuszacza, w którym zostaje schłodzone, a powstała w efekcie tego procesu skondensowana para wodna zostaje odprowadzona na zewnątrz. Co więcej, osuszacze basenowe są najczęściej wyposażone w wysokowydajny układ odzysku ciepła, dzięki czemu osuszone powietrze zostaje dodatkowo ogrzane i dopiero wówczas powraca do pomieszczenia z wanną SPA.

Jak wybrać osuszacz basenowy?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić to, czy dane urządzenie pozwoli nam na efektywne osuszanie powietrza. Wydajność osuszacza, zależnie od wielkości hali basenowej i wilgotności powietrza, powinna wynosić od 2 do 5 litrów na godzinę.

Następnie warto upewnić się, czy wybrany osuszacz jest cichy w eksploatacji. Chcąc zapewnić sobie komfort kąpieli w strefie SPA, poziom hałasu wydawany przez pracujący osuszacz nie może być wyższy niż poziom decybeli, jaki towarzyszy zwykłej rozmowie.

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest energooszczędność pracy. Wiadomo, że im mniej energii zużywa osuszacz, tym lepiej dla naszego portfela.

Ponadto należy zapoznać się z zasadami montażu urządzenia. W przypadku niewielkich pomieszczeń z wanną SPA najlepszym rozwiązaniem jest zakup stojących osuszaczy powietrza, gdyż ich instalacja przebiega szybko i sprawnie.

Ostatnim czynnikiem, o który nie możemy zapominać, jest wgląd zewnętrzny urządzenia. Wybór jest na tyle duży, że nie powinno stanowić problemu dobranie osuszacza, którego obudowa doskonale będzie komponowała z wystrojem naszej strefy SPA. Wielu producentów oferuje też możliwość indywidualnej aranżacji frontu osuszacza.