Posiadanie basenu zewnętrznego, w którym to będzie można zażywać prywatnych kąpieli, stanowi marzenie niejednej osoby. Często boimy się podjąć decyzję o jego ostatecznym zakupie w trosce o naszych czworonożnych przyjaciół i ich bezpieczeństwo. Jednak istnieje kilka przydatnych oraz sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą zapobiec groźnym wypadkom, a tym samym ochronią naszego pupila przed wpadnięciem do przydomowego zbiornika wodnego czy też nabyciem przez niego infekcji.

Jak zminimalizować ryzyko wpadnięcia zwierzęcia do basenu?

W tym wypadku warto postawić na zabezpieczenia w postaci solidnych ogrodzeń bądź płotków, które znacznie utrudnią dostanie się pupili do basenu. Dodatkowo należy zastanowić się także nad zainstalowaniem odpowiedniej pokrywy – może być ona wykonana z folii, siatki czy też drewna. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się osłony teleskopowe, a także automatyczne okładki rolek. Rozwiązania te nie tylko ochronią zwierzęta przed wpadnięciem do zbiornika wodnego, ale również stanowią skuteczną barierę zabezpieczającą basen przed: zabrudzeniami, liśćmi czy też drobnoustrojami.

Reasumując basen zewnętrzny kryty to doskonały wybór, który sprawdzi się przez cały rok, zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Osłona pozwala uniknąć zanieczyszczeń, a jednocześnie pełni rolę znakomitego zabezpieczenia, dzięki któremu pupil niepostrzeżenie nie wyląduje w wodzie bez naszego nadzoru.

Zagrożenia dla pupila związane z wodą

Oczywiście, duża część czworonożnych pupili uwielbia wodę i pływanie w niej, dlatego też tak ważna jest właściwa higiena basenu. Jedną z najważniejszych kwestii jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH wody – powinno ono wynosić pomiędzy 7,2 a 7,6. Przykładowo do czyszczenia dna zbiornika z zanieczyszczeń znakomicie posłuży podwodny odkurzacz basenowy. Doskonale zasysa brud i sprawia, że woda jest czysta oraz przejrzysta. Ponadto konieczne jest także regularne stosowanie różnorodnych środków czyszczących – bowiem chemia basenowa ułatwia utrzymywanie akwenu w dobrej kondycji.

Czy pies powinien pływać? Jak to wpływa na jego zdrowie?

Pływanie stanowi świetną formę aktywności fizycznej i to nie tylko dla ludzi. Oczywiście, nie wszystkie rasy psów uwielbiają wodne kąpiele, jednak dla części naszych czworonożnych pupili stanowi to znakomitą zabawę. Dodatkowo ma także wiele korzyści prozdrowotnych, gdyż: poprawia kondycję zwierzęcia, wzmacnia jego mięśnie, a nawet działa przeciwbólowo. Pływanie jest świetnym rozwiązaniem dla starszych psów, które to często borykają się z problemami reumatycznymi oraz pupili cierpiących na zaniki mięśniowe, niedowłady czy też mających choroby neurologiczne.

Pływanie może być dla zwierzaka doskonałą rozrywką. Decydując się na głębokie baseny ogrodowe, należy mieć na uwadze nie tylko ich ogólną prezencję, ale również bezpieczeństwo, aby pod naszą nieobecność nasi czworonożni przyjaciele nie zrobili sobie krzywdy. W tym wypadku warto postawić na wysokiej jakości pokrywy basenowe, a także profesjonalne preparaty chemiczne, które są bezpieczne i pozwalają na kąpiele w czystej wodzie – bez glonów, bakterii oraz innego rodzaju zanieczyszczeń.