Wraz z ocieplającym się klimatem na świecie, a w rezultacie wysokimi, letnimi temperaturami, rośnie zainteresowanie basenami ogrodowymi. Na rynku istnieje kilka rodzajów takich basenów. W zależności od wielkości stanowią one świetną atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Jaki basen zakupić do własnego ogrodu?

Oczywiście wybór ten zależny jest od własnych preferencji, przeznaczenia basenu, a także budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na tą inwestycję. Przy wyborze wielkości istotne są: metraż posiadanego ogrodu oraz planowana ilość osób, które będą z niego korzystać.

Dmuchany basen ogrodowy dla dzieci od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Stanowi doskonałe rozwiązanie na małych terenach działkowych. Powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, aby posłużył na wiele sezonów letnich. Do jego największych zalet należą: atrakcyjna cena oraz bezproblemowe rozłożenie. Wystarczy znaleźć proste i twarde podłoże, użyć pompki, a następnie wypełnić go wodą. Dodatkowo jest mobilny, dzięki czemu z łatwością można go przetransportować, przykładowo na wakacyjny wyjazd rodzinny. Niestety ze względu na swoje ograniczone rozmiary jest to wybór dedykowany tylko najmłodszym dzieciom.

Zupełnie innym rodzajem basenu ogrodowego jest klasyczny basen ogrodowy wkopywany. Decyzja o budowie takiego basenu powinna być bardziej przemyślana i zaplanowana, ponieważ wiąże się z poważną ingerencją w przestrzeń naokoło domu. Chociaż bardziej skomplikowana i czasochłonna, inwestycja ta niesie ze sobą również wiele plusów, np. podnosi wartość nieruchomości, umożliwia korzystanie z basenu w okresach przejściowych czy daje możliwość efektywnego pływania. W przypadku takich basenów mamy więcej wpływu na jego kształt, wielkości oraz zastosowane materiały wykończeniowe. Budowa basenów ogrodowych wcale nie musi być kosztowna. Na ich cenę wpływa kilka kluczowych czynników m.in. rodzaj technologii, koszt pracy… czy czas kiedy basen jest kontraktowany i wykonany. Niezwykle przydatna jest w tym wypadku możliwość zapoznania się z przykładowym kosztorysem: zakładka z wyceną basenu znajduje się na naszej stronie głównej.

Jeżeli na basen decydujemy się w ostatniej chwili oraz chcemy mieć w ogrodzie namiastkę prawdziwego basenu ogrodowego wkopanego, dobrą alternatywą są baseny naziemne.

Mogą być to baseny stelażowe z mocną, solidną konstrukcją. Ich ścianki oraz dno wykonane są z wielowarstwowego materiału, który rozciągnięty jest na specjalnym stelażu.

Kolejnym rodzajem basenów ogrodowych są baseny rozporowe. Charakteryzują się one okrągłym kształtem. Ich działanie oparte jest na wykorzystaniu naturalnego ciśnienia wody, napierającego na ścianki, dzięki któremu basen stabilnie stoi.

Z różnymi rodzajami takich basenów można zapoznać się na naszej dedykowanej tym rozwiązaniom stronie www.laghetto.pl

Na rynku dostępnych jest wiele modeli stałych lub tymczasowych opcji basenowych, dzięki którym każdy znajdzie idealny model dla siebie oraz swojej rodziny. Basen ogrodowy można zakupić w sklepie, zamówić przez Internet bądź samodzielnie go zaprojektować, a następnie zdecydować się na jego budowę na swojej działce.

Zapraszamy do kontaktu, na pewno znajdziemy idealne dla Państwa potrzeb rozwiązanie.