Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkich weekend majowy. Ceny pobytu w hotelach osiągają w tym czasie zawrotne kwoty, a miejsca noclegowe przepełnione są turystami. W sytuacji gdy posiadasz własny basen zewnętrzny, sytuacja zostaje ułatwiona, ponieważ możesz zorganizować majówkę u siebie – w ogrodzie. W tym wpisie blogowym podpowiemy, jak ją zaplanować.

O czym musisz pamiętać?

Co prawda inwestycja, jaką jest kupno basenu wiąże się z wysokimi kosztami, ale niesie ze sobą także wiele korzyści, o których nie wolno zapominać. Niedługo zawita maj, a to oznacza, że nadchodzi czas, aby rozpocząć sezon kąpielowy. Jeśli posiadasz basen ogrodowy kryty, zaproś przyjaciół na wspólną kąpiel. Wysokiej klasy, wytrzymałe zadaszenie basenowe nie tylko zabezpiecza nieckę przed przedostaniem się do niej zanieczyszczeń, ale również umożliwia korzystanie z basenu nawet gdy pogoda jest kapryśna. Oczywiście przed zaproszeniem gości – rodziny czy znajomych – na majówkową kąpiel w basenie trzeba upewnić się, że niecka jest w 100% czysta.

Wyczyść basen po zimie!

Jeśli okaże się, że po sezonie zimowym ziemny basen całoroczny wymaga czyszczenia, to podpowiadamy, o co musisz zadbać w pierwszej kolejności, aby móc zażyć w nim kąpieli podczas weekendu majowego. Pomoże Ci w tym profesjonalna chemia. Zakładamy, że w przypadku basenu całorocznego nie spuszczałeś z niego wody na zimę. W takim wypadku nieckę powinien regularnie oczyszczać automatyczny odkurzacz basenowy, który znajduje się w naszej ofercie – dzięki niemu nie trzeba martwić się o czystość dna oraz ścian. Przed kąpielą sprawdź także posiadane urządzenia filtrujące, m.in. pompy, ponieważ być może potrzebna będzie ich dezynfekcja, a w ostateczności nawet wymiana. Dodatkowo nie można zapomnieć o skontrolowaniu poziomu pH wody – idealna wartość oscyluje w granicach od 7,0 do 7,4.
trzy koła dmuchane w wodzie

Zaczynamy weekend majowy, czas wskoczyć do wody!

Kiedy basen do ogrodu wkopywany jest już gotowy, by zażyć w nim kąpieli, wtedy dopiero można zaprosić swoich najbliższych. Decydując się na organizację weekendu majowego na terenie swojego ogrodu, ważne jest wcześniejsze jego zaplanowanie. W sytuacji gdy pogoda nie dopisze na tyle, by zrobić grilla i posiedzieć dłużej na zewnątrz, wtedy kąpiel w basenie krytym znajdującym się w ogrodzie stanowi świetne rozwiązanie. Przecież nie każdy ma możliwość popływania w prywatnym basenie w zaufanym gronie, dlatego warto to docenić. Doskonałą opcją będzie zorganizowanie zabaw wodnych dla gości. Jedną z propozycji jest ustawienie się w kółko i podawanie sobie piłki, z czego jedna osoba znajdująca się w środku musi ją złapać, kiedy to zrobi, wygrywa. Jednak to nie wszystko – gier jest znacznie więcej!

Propozycje gier basenowych:

  1. Zakup materace do pływania i urządź wyścigi przepłynięcia na nich basenu – osoba/para, która pokona dany dystans najszybciej, wygrywa.
  2. Zdecyduj się na kupno siatki do siatkówki basenowej i zorganizuj zawody gry w nią.
  3. Zaplanuj zawody odbijania piłki nad sobą – kto więcej razy ją odbije, wygrywa.
  4. Przygotuj piłeczki pingpongowe i rozrzuć je po basenie. Podziel uczestników gry na dwie grupy, ta która znajdzie ich jak najwięcej w wyznaczonym czasie (około 2-3 minut), wygrywa.

Zaplanowanie majówki na własnej działce, gdy do dyspozycji gości jest basen kryty, nie jest trudne, ale bywa czasochłonne, dlatego już teraz trzeba pomyśleć o basenowych zabawach, a także zadbać o czystość wody w niecce, w której kąpiel stanowi główną atrakcję. Mamy nadzieję, że udowodniliśmy, że nie trzeba wyjeżdżać na majówkę, aby spędzić ją z bliskimi w niezwykle ciekawy sposób.

Majówka we własnym basenie? Czemu nie!